Caritas

Caritas - punkt pomocy dla najuboższych parafian

W dobie ogólnego zubożenia społeczeństwa, zwłaszcza tak bardzo odczuwalnego w regionie suwalskim, każda inicjatywa wychodzącą z pomocną dłonią wobec drugiego człowieka jest na wagę złota.

W naszej parafii istnieje Zespół Charytatywny działający przy ul. Daszyńskiego 5, który jest czynny zawsze w drugi piątek miesiąca od godz. 13:00. Obejmuje pomocą dwustu sześćdziesięciu pięciu najbiedniejszych parafian . W skład Zespołu wchodzą: p. Zofia i p. Małgorzata oraz o. Tomasz. Trzeba powiedzieć, iż nasi parafianie hojnie wspomagają każdorazowo inicjatywy związane z pomocą ubogim zwłaszcza tzw. akcję "dobrej paczki" przygotowywana 2 razy w roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zbiórki żywności organizowane w okolicznych supermarketach. Jedną z akcji prowadzonych przez nasz zespół są kiermasze kościelne, w które włącza się ogromna ilość parafian i sympatyków naszej świątyni, a ich dochód jest przeznaczany na działającą przy naszej parafii świetlicę.

Zespół nasz organizuje również tzw. działania towarzyszące wydawaniu żywności. Należą do nich wyżej wymienione kiermasze oraz warsztaty i konferencje. Najbliższe warsztaty zostały zaplanowane na 2 kwietnia br. na godz. 15:00.

Z ramienia parafii Zespołem Charytatywnym opiekuje się o. Jacek Rosłaniec.