Chór Parafialny


„ Napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, pieśniach pełnych Ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach” EF 5,19.

Chór żeński Adoremus

chor3

Chór mieszany św. Cecylii

 

Nasz Chór towarzyszy swym śpiewem podczas niedzielnych i świątecznych Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafialnej świątyni. Repertuar śpiewaczy jest bardzo urozmaicony. Chór wykonuje pieśni tradycyjne, współczesne jak również utwory w języku łacińskim. Swoim śpiewem ubogaca niedzielną liturgię Mszy świętych, jak też okolicznościowych uroczystości. Będziemy starali się, aby nasze zgromadzenie liturgiczne, w którym bierzemy udział poprzez śpiew, zawsze odpowiadało na zalecenia Św. Pawła zapisane wyżej.

   Skład Chóru:

Ewa Amelian
Julia Bagan
Wiesława Bielska
Małgorzata Gościewska
Jadwiga Gwiazdowska
Czesława Hołowacz
Jadwiga Kalejta
Anna Kuryło
Barbara Liminowicz-Goc
Janina Nowialis
Karolina Dorał-Wasilewska
Dorota Zabrocka
Katarzyna Zapolska
Danuta Zaworska-Jurkowska
Teresa Zaworska-Szeliga
 Bożena Wasilewska
 Agnieszka Wołodko

Karol Oszkinis
Andrzej Kilon
Kazimierz Rybacki
Andrzej Staszczyk
Stanisław Ostrowski
Tomasz Prawdzik
Artur Wasilewski
Kamil Wasilewski

 

Zarząd Chóru:

Janina Nowialis - lider grupy
Jadwiga Kalejta - lider grupy
Kazimierz Rybacki - zastępca
Ewa Amelian - kronikarz
Andrzej Staszczyk - strona internetowa

Brat Andrzej Nowakowski

SPOTKANIA CHÓRU 2017 ROK

LIPIEC

26 lipca (środa) próba chóru po Mszy św. 18.00

28 lipca (piątek) próba chóru po Mszy św. 18.00

Śpiewamy 30 lipca (niedziela) o godz. 12.00. próba chóru godz. 11.30

SIERPIEŃ

2 sierpnia (środa) - Odpust M.B. Anielskiej i uroczystość 25 lecia Parafii. Mszy św. przewodniczy ks. Bp. Romuald Kamiński. Próba godz. 17.30

 

Próby Chóru odbywają się dwa razy w tygodniu
po Mszy świętej o godzinie 1800.
w środy i piątki 

 

Grupa liturgiczno - muzyczna dla chłopców i dziewcząt

 W soboty o godzinie 1000 rozpoczynają się próby grupy liturgiczno-muzycznej dla chłopców i dziewcząt prowadzonej przez brata Andrzeja Nowakowskiego.

.

Galerie

rok-2017
  Triduum Paschalne

Chór uczestniczył ze swoim śpiewem w Triduum Paschalnym (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota) i Rezurekcje, 13 -16 kwietnia.
.

  Odwiedziny u sąsiadów

4 marca uczestniczyliśmy w wieczornych uroczystościach w Parafii Św. Kazimierza Królewicza.
.

rok-2016
  Wigilia

W ten uroczysty wieczór pierwszy raz od wielu lat przed Pasterką chór nie śpiewał kolęd. W zamian wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać Godziny Czytań.
.

  Andrzejki

Ostatnia sobota listopada to doskonała okazja na zabawę andrzejkową. Mile widziany własny koszyczek i dobry humor. Początek spotkania utrwalony na zdjęciach, później nikt nie miał do tego głowy.
.

  Wspomnienie św. Cecylii

22 listopada to dzień szczególny dla chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu wspominamy Świętą Cecylię patronkę muzyki kościelnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 modliliśmy się wraz ze scholą młodzieżową o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich posługujących swoim śpiewem podczas Liturgii Mszy świętej i innych uroczystości.
Po modlitwie spotkaliśmy się w sali obok kancelarii. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyły jak zwykle śpiew i rodzinna atmosfera.
.

  Wizytacja w Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach

Na zaproszenie ks. Prałata Lecha Łuby, proboszcza Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach, uczestniczyliśmy w niedzielę 16 października 2016 r. we Mszy św. o godz. 9. Wizytację  w tym dniu rozpoczął duszpasterz diecezji ełckiej Ks. Bp Jerzy Mazur.

  Droga Krzyżowa

W środę 14.09.2016 przypadało Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po wieczornej Mszy świętej razem z dużą grupą wiernych odprawiliśmy drogę krzyżową na ulicach naszej parafii.

  Pierwsza powakacyjna próba chóru

Minęły wakacje. Wczoraj dzieci poszły do szkoły a my w piątkowy wieczór niemal w komplecie stawiliśmy się na pierwszej po wakacjach próbie chóru. Jak widać na zdjęciach humory dopisują a i nasz dyrygent Brat Andrzej też tryska energią mimo że nie był jeszcze na urlopie.

  Odpust parafialny

We wtorek 2 sierpnia w naszej świątyni zgromadziło się wielu wiernych. Uroczystość NMP Anielskiej – Odpust Porcjunkuli stał się okazją do wspólnej modlitwy i zyskania odpustu zupełnego. Pożegnaliśmy także oo. Józefa, Marka i Tomasza, którzy swoją pracą, postawą i uśmiechem sprawili, że jesteśmy młodym, radosnym Kościołem.

  Przywitanie nowego proboszcza

Niedziela 3 lipca 2016 r. to dzień, w którym odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza naszej parafii – o. Janusza Siwickiego. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył J.E. Ks. Bp Romuald Kamiński. Zgromadzeni wierni podziękowali także dotychczasowemu proboszczowi o. Krzysztofowi Świderkowi. Chór swym śpiewem także wyraził wdzięczność za lata czuwania nad jego rozwojem.

  Test podestu

Staraniem Brata Andrzeja, naszego dyrygenta, na chórze naszego kościoła stanął gustowny podest. Pierwszy test wykonaliśmy po środowej próbie chóru. Kolejny, "pod pełnym obciążeniem", odbył się w ostatnią niedzielę. W celu sprawdzenia efektów artystycznych nowej inwestycji zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego śpiewu podczas każdej niedzielnej Mszy świętej.

.
Chór z Dubeninek w naszym kościele

W sobotę 28 maja przybył do naszej parafii zaprzyjaźniony z chórem św. Cecylii - zespół "Rominczanie" z Dubeninek. Zaproszeni przez nas goście śpiewali na mszy św. o 18:00. A po Eucharystii odbyła się na klasztornym ogrodzie majówka z udziałem obu chórów i wspólnoty klasztornej.

.
  Uroczystości w Parafii Św. Kazimierza Królewicza

Na zaproszenie ks. Prałata Lecha Łuby uczestniczyliśmy w piątek 27 maja w uroczystościach u naszych sąsiadów z Parafii Św. Kazimierza Królewicza.

.
Zmiłuj się nade mną (Pieśń o Miłosierdziu Bożym)

Odpowiadając na prośby parafian, chór parafialny nagrał podczas jednej z prób Pieśń o Miłosierdziu Bożym pt. Zmiłuj się nade mną. Niżej publikujemy także jej tekst. Zapraszamy do wspólnego śpiewu, także podczas niedzielnej sumy.

Zmiłuj się nade mną (Pieśń o Miłosierdziu Bożym)

1. Zmiłuj się nade mną
W miłosierdziu swoim
Spojrzyj z miłością i z grzechów
Mnie obmyj.

Ref; Jezu ufam Tobie ,
Miłosierny Boże
Jeszcze raz mi przebacz,
Błagam Cię w pokorze

2. Daj mi serce nowe
I radość sumienia.
Przywróć nadzieję
Twego przebaczenia

Ref; Jezu, ufam Tobie….

3. Dawnych naszych grzechów
Nie pamiętaj Panie,
Wspomnij na Twoje
Wielkie zmiłowanie

Ref; Jezu, ufam Tobie….

  ŚWIĘTOWANIE NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Chór parafialny św. Cecylii, który powiększył się o nową osobę, p. Bożenę Wasilewską, wraz z parafianami przeżywał liturgiczną uroczystość Niedzieli Bożego Miłosierdzia, wykonując podczas nabożeństwa nowe pieśni o Miłosierdziu Bożym.

 

rok-2015

  Świąteczne rozważania

Po intensywnych przygotowaniach przychodzi czas na zatrzymanie się i chwilę refleksji nad Świętami Narodzenia Pańskiego. Sprzyjają temu znane melodie i słowa kolęd mówiące o malutkim Jezusie, dlatego  chętnie spotykamy się także drugiego dnia świąt.

.

  List biskupa archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej

W ostatnich dniach otrzymaliśmy list z podziękowaniem za naszą płytę.

podziekowanie

 

  15 Dzień Papieski w Dubeninkach

Na zaproszenie ks. Tadeusza Korosteńskiego, proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli, 11 października 2015 r. gościliśmy w Dubeninkach.   Śpiewem uświetniliśmy uroczystości z okazji Dnia Papieskiego, obchodzonego w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru arcybiskupa krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża. Po mszach o godzinie 11.00 i 12.30 zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.

.

  Nabożeństwo Transitus

3 października 2015 r. uczestniczyliśmy w  Nabożeństwie Transitus czyli pamiątce Błogosławionej śmierci Świętego Franciszka z Asyżu. Byliśmy też świadkami złożenia przyrzeczeń przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich istniejącego przy naszej parafii.

.

  40-lecie koronacji Figury Matki Bożej Sejneńskiej

6 września 2015 r. w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach uczestniczyliśmy w obchodach czterdziestej rocznicy koronacji Figury Matki Bożej Sejneńskiej. Sumę odpustową (w języku polskim i litewskim), koncelebrowali J.E. Ksiądz Biskup Romuald Kamiński i J.E. Ks. Biskup Arunas Poniskaitis z Wilna.

.

  Rocznica święceń

28 maja 2015 r. w Parafii Św. Kazimierza Królewicza odbyły się diecezjalne obchody dziesiątej rocznicy święceń kapłańskich. Nasz chór śpiewem podkreślił uroczysty charakter obchodów.

 

  Nagrywamy płytę

Majowy, długi weekend to dobry czas na nagrywanie nowej płyty. Można wyłączyć się z zadań zawodowego życia, zapomnieć o problemach codzienności i oddać temu co lubimy najbardziej - śpiewaniu.
Nastrój sobotniego wieczoru, akustyka świątyni i dobór pieśni dokonany przez naszego dyrygenta brata Andrzeja sprawił, że pracowaliśmy bardzo sprawnie. Teraz czekamy na końcowy efekt. Mamy cichą nadzieję, że nagrania spodobają się także naszym przyjaciołom i sympatykom.

.

  Ubogacamy uroczystości ślubne

Miło jest oglądać ceremonie ślubne odbywające się w naszej parafii. Zdarza się, że przyszli małżonkowie proszą chór o śpiew podczas tak ważnej dla nich i ich rodzin uroczystości. Z przyjemnością spełniamy te prośby, zwłaszcza że możemy podczas przygotowań rozszerzać repertuar śpiewanych pieśni.

.

  Chór w Smolnikach

Nasz chór „św. Cecylii” 25 stycznia 2015 roku wystąpił w parafii pw. św. Anny w Smolnikach. Przedstawił repertuar kolęd polskich. Ks. Proboszcz Jacek przyjął naszych chórzystów z wielkim entuzjazmem i życzliwością. Nie zabrakło także staropolskiej gościnności.
Za dyrygenturę dziękujemy br. Andrzejowi.

 

  Kolędowanie chóru w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach

W niedzielę 18 stycznia, korzystając z życzliwości ks. proboszcza i dziekana Jaremy Sykulskiego, nasz chór parafialny występował z koncertem kolęd przed mszą św. o godz. 9:00 w suwalskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, będącym diecezjalnym sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Także swym śpiewem ubogacił liturgię Eucharystii.

rok-2014

   Dzień Służby Zdrowia

18 października, w święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, chór parafialny uświetniał Mszę św. w intencji środowisk medycznych, sprawowaną w konkatedrze pw. św. Aleksandra. Koncelebrze przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński, który także dokonał poświęcenia sztandaru Suwalskiej Służby Zdrowia. Na obchodach, wśród kapłanów obecny był też o. Marek - kapelan hospicjum. Po liturgii, dalsze świętowanie odbywało się w PWSZ, gdzie m.in. chór pod opieką br. Andrzeja odśpiewał z zebranymi uczestnikami hymn narodowy.

 

   Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach

Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach jest jednych z tych miejsc do których chętnie pielgrzymują mieszkańcy naszego regionu. Z radością skorzystaliśmy z zaproszenia Ks. Prałata Zbigniewa Bzdaka – proboszcza parafii, do uczestnictwa 7 września 2014 r. w Odpuście Matki Boskiej Sejneńskiej.

 

   List z Radia Niepokalanów

 

  Bierzmowanie i jubileusz kapłaństwa w Parafii Św. Kazimierza Królewicza

Nasz chór został zaproszony do Parafii Św. Kazimierza Królewicza gdzie mogliśmy swym śpiewem podkreślić wagę uroczystości bierzmowania oraz obchodów jubileuszu 40-lecia święceń kapłańskich księdza prałata Lecha Łuby.

 

   Niedzielny śpiew

Czasami nasi sympatycy, po wysłuchaniu kolejnej płyty, chcą dowiedzieć się jak często ćwiczymy i czy można nas gdzieś usłyszeć na żywo. Uśmiechamy się gdy są zaskoczeni trzema próbami w tygodniu (środa, piątek i przed niedzielną mszą świętą) i zapraszamy na niedzielną Sumę o godzinie 12:00.

 

   Majówka 2014 - świętujemy wydanie kolejnej płyty

Wśród różnych talentów, którymi zostali obdarzeni członkowie chóru są także te kulinarne. Nasze koleżanki potrafią wyczarować takie cuda, że można nie tylko nasycić oczy ale także napełnić brzuszki. Okazją do majowego spotkania stało się świętowanie niedawnego wydania kolejnej płyty pt. "Pieśni i śpiewy łacińskie" upamiętniającej osobę św. Jana Pawła II.

rok-2013

  Pierwsza płyta

Ostatnie dni listopada 2013 roku stały się czasem wytrwałej pracy całego chóru. Nie tylko dlatego, że zbliżały się święta ale także że postanowiliśmy nagrać płytę z kolędami. Kilka popołudni na szlifowanie formy i dwa wieczory pozostawiły trwały ślad w postaci krążka.

Franciszkańskie kolędowanie

Kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru św. Cecylii i scholi młodzieżowej przy parafii Bożego Ciała w Suwałkach

1. Przybieżeli do Betlejem
3. Triumfy Króla Niebieskiego
4. Ach ubogi w żłobie
5. Dzieciątko się narodziło
6. Narodził się nam Zbawiciel
7. Pasterze z pola
8. Dlaczego dzisiaj
9. O Gwiazdo Betlejemska
10. O mili królowie
11. Bracia patrzcie jeno
12. Adeste fideles
13. Gwiazdy tańczyły
14. Ciemne niebo świat otula
15. Jezu Tobie dziś składamy
Utwory 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - wykonanie Chór parafialny św. Cecylii
Utwory 13, 14, 15 - wykonanie Schola młodzieżowa "Ichtis"
Nagrania dokonano w kościele OO. Franciszkanów w listopadzie 2013 roku

Początek peregrynacji obrazu Matki Bożej
po diecezji ełckiej

 
Transmisja TV Trwam

Hymn na peregrynację
Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

Pieśń "Błogosław nam Matko" jest hymnem na peregrynację Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w świętym wizerunku Nawiedzenia w naszej parafii w dniach 29-30 września. Pieśń wykonuje chór żeński "Adoremus" naszej parafii.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu.

 

      Posłuchaj nagrania

   Przegląd chórów parafialnych "Musica Sacra" - Ełk 2013

Ostatnie dni maja poświęciliśmy na przygotowania do uroczystości odpustowych w naszej parafii oraz przeglądu chórów parafialnych.
Pierwszego czerwca mieliśmy przyjemność zaprezentować swe umiejętności wraz z innymi chórami z diecezji ełckiej w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Ełku. Wydarzeniu patronowali biskup Jerzy Mazur i prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Mszy św. towarzyszącej przeglądowi przewodniczył bp Romuald Kamiński.

  Majówka 2013
Jest czas na intensywną pracę i czas na odpoczynek, a że lubimy wolne chwile spędzać razem w jedno z niedzielnych popołudni urządziliśmy majówkę. Był wspólny śpiew i rozmowy o planach na najbliższe miesiące oraz smaczne "małe co nieco" przygotowane przez koleżanki.

  Dzień Pielęgniarek i Położnych - 12 maja 2013 (Wniebowstąpienie Pańskie)

W konkatedrze p.w. św. Aleksandra kapelani suwalskich placówek służby zdrowia modlili się na Mszy św. o 18:00 za - obchodzące swój dzień - pielęgniarki, położne i pracowników personelu medycznego (w Suwałkach spora grupa zawodowa). Nasz chór parafialny św. Cecylii pod kierownictwem br. Andrzeja, organisty, wykonywał oprawę wokalną i muzyczną Mszy św. Liturgii przewodniczył o. Marek, kazanie głosił ks. Jacek Adler SDB, kapelan "Kaliny". Po nabożeństwie, organizator - kapelan szpitala wojewódzkiego, ks. Jarosław Pierzgalski zaprosił uczestników uroczystości na dalsze świętowanie przy posiłku z muzyką i tańcem w sali parafialnej.

  Uroczystość odpustowa w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza

Miło nam pozytywnie odpowiadać na zaproszenia naszych sąsiadów. W poniedziałek 4 marca 2013r. mogliśmy uświetnić odpustową uroczystość w parafii pw. Kazimierza Królewicza.

rok-2012
   Ubogacamy śpiewem niedzielną liturgię Mszy świętych

Trening czyni mistrza, dlatego przed każdym wspólnym śpiewem ćwiczymy. Trochę emisji głosu i powtórzenie pieśni likwiduje niepokój przed wpadką. Osoby które nie były na próbie mogą sprawdzić czy podołają wyzwaniom stawianym przez brata Andrzeja 😉

  
  Święcenia kapłańskie w Niepokalanowie

Rzadko możemy uczestniczyć w sakramencie święceń. W październiku 2012r. na zaproszenie o. Maksymiliana i o. Przemysława uczestniczyliśmy w uroczystości w Niepokalanowie.

 

  Wizyta chóru parafialnego z Dubeninek – 06.05.2012 r.

W 5 niedzielę wielkanocną podczas mszy świętej o 16.00 wystąpił w naszej świątyni chór z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach. Była to rewizyta gości po styczniowym występie naszego chóru w ich kościele parafialnym. Po mszy św., podczas wspólnej agapy-kolacji, odbywanej m.in. ze wspólnotą klasztorną, była okazja do wspólnych popisów wokalnych obu chórów.

 

Galerie zdjęć

Rajd Rowerowy 1.05.2006 r.

Działalność Chóru Parafialnego nie kończy się na śpiewie, bowiem członkowie Chóru bardzo aktywnie spędzają czas między swoimi próbami. Najlepszym tego przykładem jest rajd rowerowy, który odbył się 1 maja na Górę Krzemieniuchę. Chórzystom towarzyszyli: brat Andrzej, o. Mirosław, o. Ryszard i oczywiście ... świetny humor. Po dotarciu na miejsce rozpalono ognisko. Czas upłynął wszystkim na pieczeniu kiełbasek, żartach i wspólnym śpiewie. Jednak podczas takiego wyjazdu nie mogło zabraknąć modlitwy przy pobliskiej kapliczce. Jednak co dobre szybko się kończy i niestety trzeba było wracać do domów. Mimo bardzo wietrznej pogody duch św. Franciszka czuwał nad rowerzystami i pozwolił im szczęśliwie powrócić. Zdjęcia z wyprawy 

Pierwszy rok istnienia Chóru Parafialnego - Listopad 2006

W listopadzie 2006 roku Chór Parafialny obchodził uroczyście Pierwszy rok swojego istnienia. Powołał go do istnienia Br. Andrzej Nowakowski, który także dyryguje chórem. Jubileusz zaczął sie od wspólnej Mszy świętej, której przewodniczył ojciec proboszcz Mirosław Jaremczuk, a następnie spotkaliśmy się w sali parafialnej, gdzie przebiegała dalsza część świętowania. Zdjęcia z uroczystości 

Spotkanie opłatkowe grudzień 2006 roku

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego wspólnota Chóru Parafialnego spotkała sie na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Zdjęcia ze spotkania

Pielgrzymka do Wilna wrzesień 2007

We wrześniu członkowie chóru wybrali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Przy okazji zwiedzali Wilno i Troki Zdjęcia z pielgrzymki tutaj oraz tutaj

Koncert w suwalskiej konkatedrze Zdjęcia z koncertu > tutaj

Koncert w Kaletniku w grudniu 2007 roku

Zdjęcia z koncertu > tutaj

Ostatnie ognisko przed wakacjami 2008

Sylwester 2008

Po pracowicie spędzonym roku należy się chwila rozrywki. Postanowiliśmy ten moment spędzić razem. Jak wyglądały przygotowania i zabawa można zobaczyć na wybranych fotkach.

Kulig 2009

Tak to musiało się skończyć! Członkowie Chóru Parafialnego w ostatnich tygodniach przeżyli spory stres związany z przygotowaniem oprawy świątecznych uroczystości. Jakby tego było mało, zostaliśmy zdziesiątkowani przez przeziębienie. Wtedy powiedzieliśmy - dość! Trzeba zorganizować wypad w teren i poprawić trochę kondycję. Tak powstał pomysł kuligu. Czy się udał i czy efekt został osiągnięty? > Oceńcie sami Uwaga: należy poczekać na załadowanie wszystkich zdjęć co trochę trwa.

Po galerii najlepiej poruszać się używając strzałek na klawiaturze. :)

Akwapark w Druskiennikach

Ognisko maj 2009

Grill maj 2009

Czasami organizujemy próby wyjazdowe. Tym razem dopisały nie tylko humory ale także pogoda. Zanosiło się na deszcz a czekał nas piękny wieczór przy wspólnym śpiewie.

 

Wycieczka do Białegostoku i Świętej Wody

Grill czerwiec 2009

Po wielu latach staliśmy się dużą rodziną. Na nasze spotkania coraz częściej zabieramy naszych domowników.

Boże Narodzenie 2009

Święta Bożego Narodzenia są okresem gdy wszyscy bardzo chętnie włączają się do wspólnego śpiewania. Brat Andrzej dopingował nas ze wszystkich sił przy ćwiczeniu śpiewu kolęd. Końcowy efekt mogli zobaczyć wszyscy ci którzy skorzystali z zaproszenia i przyszli, jak co roku, na nasz koncert przed Pasterką. >

Zdjęcia wykonał Kamil Wasilewski. Dziękujemy!

Kulig styczeń 2010

Żadne trudności nie są powodem do niezrealizowania naszych zamierzeń. Miał być kulig i był. Gdy wracaliśmy nocą do domów na termometrach było "tylko" minus siedemnaście stopni.

 

Tłusty czwartek

Spotkanie na czwartkowej próbie było także okazją do spałaszowania kolejnych pyszności przygotowanych przez nasze Panie.

Zobacz album

Ognisko - maj 2010

Wreszczie ciepło i mozna wyruszyć w plenerek.
 

Święta

Śpiew pieśni Wielkanocnych i modlitwa przy grobie Pańskim.

Jajko 2011

Jako wspólnota chóralna czujemy potrzebę nie tylko śpiewania, ale tez i spotykania się.

Życzenia

Miesiące maj i czerwiec to miesiące rocznic naszych ojców pracujących w parafii.

Koncert kolęd w Dubeninkach

W niedzielę, 8 stycznia, Chór Parafialny udał się do odległych Dubeninek. Tam w Parafii św. Andrzeja Boboli uświetnił swym śpiewem liturgię południowej Mszy św.. Członków chóru urzekły, bardzo dobra akustyka świątyni i miłe przyjęcie.

Uroczystość św. Cecylii

Dnia 22 listopada br. odbyła sie uroczystość św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Obchodziliśmy ją także w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 18.00 modliliśmy się wraz z chórem parafialnym, scholą młodzieżowa i chórkiem dziecięcym "Iskierki" o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich posługujących swoim śpiewem podczas Liturgii Mszy świętej innych uroczystości. Swoją modlitwą objęliśmy także naszego organistę brata Andrzeja Nowakowskiego. Po wspólnej modlitwie odbyła się agapa w sali koło kancelarii. Nie zabrakło "słodkiego stołu" i wspólnych śpiewów.

14 września

Chór uczestniczył w drodze Krzyżowej i po Mszy św. odbyła się agapa. Próby chóru odbywają się we: środę, czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkie osoby utalentowane muzycznie