Parafialne wyjście do kina 20.12.2018

Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na wspólne wyjście do kina 20 grudnia o godzinie 18.00 na film pod tytułem: “Chleb z nieba” (film z lektorem PL). Bilety do nabycia w zakrystii.

KRÓTKO O FILMIE

Chleb z Nieba”  zdobył „katolickiego Oscara”!
Goszczący właśnie na polskich ekranach „Chleb z nieba” zdobył katolickiego Oscara aż w dwóch kategoriach: „Najlepszy film” i „Najlepszy reżyser”. Aktorzy grający główne role i reżyser odbierający nagrodę podczas wczorajszej uroczystej gali w Rzymie nie kryli wzruszenia!
Lilli i Annibale mieszkają w Mediolanie, choć „mieszkają” to niekoniecznie właściwe określenie. Są bezdomni. W Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę. Para zabiera je do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki… nie widzą dziecka! Czemu jedni je widzą, a inni nie? Co trzeba zrobić, by zobaczyć dziecko? Jak rozwikłać tę zagadkę? Nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?
Festiwal „Mirabile Dictu” jest powszechnie uznawany za najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie kinematografii zaangażowanej religijnie. W tym roku odbywa się on już po raz dziewiąty pod patronatem Papieskiej Rady do Spraw Kultury. Oprócz zwycięskiego obrazu Chleba z nieba nominację do finału otrzymały: polski film „Teraz i w godzinę śmierci” w reżyserii Dariusza Walusiaka i Mariusza Pilisa oraz amerykański – „The Hidden Shrine”.

ZWIASTUN FILMU