Parafialne wyjście do kina na film “Green Book” 14.03.2019

Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na wspólne poniedziałkowe wyjście do kina 18 marca o godzinie 18.00 na film pod tytułem: “Green Book”.

Green Book został laureatem nagrody National Board of Review za najlepszy film 2018 roku, znalazł się także w dziesiątce najlepszych filmów według Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Wygrał też nagrodę Gildii Producentów dla najlepszego producenta filmowego oraz Złoty Glob za najlepszy film komediowy lub musical i został nominowany do Oscara w pięciu kategoriach: za najlepszy film, dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Viggo Mortensen), dla najlepszego aktora drugoplanowego (Mahershala Ali), za najlepszy scenariusz oryginalny oraz najlepszy montaż, zaś ostatecznie otrzymał trzy statuetki: za najlepszy film, za scenariusz oryginalny i dla aktora drugoplanowego. Film ten jest zwycięzcą tegorocznych Oscarów.

Bilety do nabycia w zakrystii.

KRÓTKO O FILMIE

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. Amerykański komediodramat z 2018, opowiadający autentyczną historię pianisty Dona Shirleya oraz jego kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi, zdobywca nagród Akademii Filmowej (Oscara) za najlepszy film, za najlepszy scenariusz oryginalny oraz dla najlepszego aktora drugoplanowego (Mahershala Ali) za rok 2018. Tytuł filmu pochodzi od The Negro Motorist Green Book – poradnika dla Afroamerykanów podróżujących po południowych stanach USA, autorstwa Victora Hugo Greena. Film wyreżyserował Peter Farrelly, według scenariusza autorstwa jego, Briana Heyes Currie oraz syna jednego z bohaterów – Nicka Vallelongi, na podstawie wywiadów udzielanych przez jego ojca i Dona Shirleya oraz listów, pisanych przez Tony’ego do swojej żony.

ZWIASTUN FILMU