• Świetlica Parafialna

  Od lutego 2005 roku funkcjonuje w naszej parafii świetlica środowiskowa, przeznaczona dla dzieci z rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych. Powstała ona z inicjatywy ojców franciszkanów oraz parafian, którym dobro naszych dzieci leży na sercu. Opiekunami świetlicy są: p. Anna Gawlińska, p. Katarzyna Krzywicka oraz o. Aleksander Momot i o. Ireneusz Wierzchowski. Do świetlicy uczęszcza aktualnie prawie 30 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Spotykamy się trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki i środy. Najpierw dzieci odrabiają lekcje pod fachowym okiem nauczycieli i młodzieży, a następnie - po podwieczorku - odbywają się zajęcia edukacyjne, ogólnorozwojowe i wychowawcze w duchu chrześcijańskim. W czasie wakacji odbywają się wyjazdy wypoczynkowe i półkolonie. Świetlica parafialna współpracuje z parafialnym oddziałem Caritas przy naszej parafii
  Nasza świetlica istnieje dzięki wspaniałym ludziom, którzy poświęcają swój czas i bezinteresownie angażują się w tę ciężką i absorbującą pracę. Dzięki wspaniałym parafianom została wyposażona w niezbędny sprzęt, dofinansowana oraz systematycznie wspomagana w pomoce naukowe i pieczywo oraz inne produkty żywnościowe. Wszystkich darczyńców szczerze polecamy Bogu w swoich modlitwach.
  Świetlica dla dzieci - czynna jest w poniedziałki, wtorki oraz środy w godz. od 15:30 do 18:00.

  » Zabawa Karnawałowa.
  » Zakończenie świetlicy.
  » Kolonie letnie 2009

  Uśmiech i radość to najpiękniejsze podziękowania za kolonie w Augustowie.

  » Galerie zdjęć
  Jasełka w szkole 2007
  Kolędowanie 2007
  Św. Mikołaj w świetlicy 2007

 • Wolontariat

  Trochę historii
  W naszej parafii od lutego 2005 r. zrodził się wolontariat młodych osób. Początkowo była to nieliczna grupa kilku młodych osób, które pomagały w świetlicy parafialnej przy obsłudze dzieci: przygotowywanie posiłków dla dzieci, sprzątanie… Wolontariusze także podejmowali inicjatywy zbiórki żywności w sklepach przed świętami Paschy i Bożego Narodzenia, aby móc przygotować paczki dla najuboższych rodzin z nasze parafii.

   

  Ich zadaniem jest:
  - pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci, które uczęszczają do świetlicy,
  - przygotowanie dla dzieci posiłków,
  - w przypadku młodzieży licealnej - udzielania korepetycji, zwłaszcza z j. angielskiego i matematyki dla młodszych dzieci,
  - okresowa zbiórka żywności w sklepach dla najuboższych parafian,
  - organizowanie

  » Kiermasz

  » Kiermasz 2011

  W ostanią niedzielę maja odbyl sie doroczny kiermasz parafialny, z którego dochód ma być przeznaczony na kolonie letnie dzieci z naszej świetlicy parafialnej. Zebranych zostało 1800 zł. Modlimy się do naszego patrona świtlicy- św. Antoniego z Padwy, aby pomóg nam znaleźć innych wspaniałomyślnych ludzi, którzy wspomogą nas materialnie w zorganizowaniu kolonii dla naszej grupki 30 dzieci.

  » Ognisko 2011

  Wolontariusze udzielający się przy naszej parafii, w sposób szczególny w świetlicy parafialnej, wyruszyli na dwudniowy rajd rowerowy po Suwalskim Parku Krajobrazowym wraz z ojcem opiekunem- o. Rafałem.

  » Msza św. dla wolontariuszy i opiekunów na rozpoczęcie działalności przy świetlicy parafialnej w roku szkolnym 2008/09