“Nieplanowane” Parafialne wyjście do kina 07.11.2019

Nagroda prezydenta Andrzeja Dudy w kategorii “Film, który zmienia życie”
przyznana podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów
trafiła do twórców filmu „Nieplanowane”!

 

Zapraszamy wszystkich na kolejne parafialne wyjście do kina. Tym razem dla naszej wspólnoty parafialnej zostanie wyświetlony film pt.: „Nieplanowane” dnia 7 listopada (czwartek) o godz. 18:00.

Bilety dostępne w zakrystii.

KRÓTKO O FILMIE

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi! Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

ZWIASTUN FILMU

 

OPINIE O FILMIE

Niesamowicie inspirujący film w duchu pro-life oparty na bestsellerze Abby Johnson. Na podstawie historii niosących tak silny przekaz jak ta coraz więcej Amerykanów uzmysławia sobie, że życie jest święte.
Mike Pence,
wiceprezydent Stanów Zjednoczonych
Czegoś takiego jeszcze NIGDY nie widziałeś. W połowie filmu po raz pierwszy poczułem, że jeszcze za mojego życia mogę być świadkiem położenia kresu aborcji.
Glenn Beck,
The Blaze TV, The Glenn Beck Show
Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane. Ostrzegam – jest drastyczny, bolesny, ale także… inspirujący.
abp Joseph Naumann,
Archidiecezja Kansas City
Żaden film nigdy nie podjął tematu aborcji bezpośrednio, pokazując, że w centrum debaty na ten temat znajdują się serca, umysły i dusze. Nieplanowane jest konkretnym dziełem o aborcji – aborcji chemicznej – i organizacji Planned Parenthood. Nie ma drugiego takiego filmu, który by tak głęboko wstrząsnął, podważył i odmienił panujące przekonania co do najbardziej kontrowersyjnej kwestii naszych czasów.
Shawn Carney,
prezes i dyrektor zarządzający kampanią 40 Dni dla Życia
Dla mnie Nieplanowane to nie tylko film, ale doświadczenie, które dzieliłem z Abby od samego początku, pomagając jej w jej drodze i w kampanii 40 Dni dla Życia. Film w sposób realistyczny ukazuje dynamikę pracy w przemyśle aborcyjnym i w ruchu pro-life. Nie możesz go przegapić!
Fr. Frank Pavone,
krajowy dyrektor organizacji Księża za Życiem (Priests for Life)
Dla tych, którzy przeżyli aborcję, i tych, którzy cierpią z powodu aborcji, film Nieplanowane może być pierwszym krokiem w procesie leczenia traumy i akceptacji drogi, przez którą przeszli. Producenci przywiązali ogromną wagę do przekazania prawdziwej historii Abby i pozwolenia widzom na doświadczenie tego samego, czego ona doświadczyła podczas własnych aborcji i podczas pracy dla Planned Parenthood. Ten film będzie przełomem dla każdego, kto jest niezdecydowany w kwestii aborcji.i
Melissa Ohden,
ocalała z nieudanej próby aborcji
Nieplanowane będzie pierwszym filmem fabularnym w najnowszej historii, który nie ukrywa się za fasadą chwytliwej retoryki o aborcji. Ukazuje on to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, i nadaje ludzkie oblicze nie tylko kobietom, które przychodzą do kliniki Planned Parenthood, myśląc, że aborcja jest ich jedyną opcją, ale także tym po drugiej stronie barykady, które próbują im pomóc. Pracownicy kliniki aborcyjnej są bowiem przekonani – tak jak wcześniej Abby – że niosą pomoc kobietom.
Leah Jacobson,
założyciel i prezes Guiding Star Project
Film Nieplanowane niesie ze sobą moc świadectwa życia.
Alveda King,
bratanica lidera ruchu praw obywatelskich, Martina Luthera Kinga Juniora
Mieszkam w USA I juz oglądałam. Gorąco polecam Wszystkim!
Renata K.

Widziałem ten film w Stanach. Zgadzam się w 100 procentach. Każdy powinien go zobaczyć.
KS. Ryszard, Massachusetts
Już widziałem w pierwszy tygodniu jak film wyszedł w USA. Naprawdę bardzo dobry film! Warto zobaczyć. Mocno polecam.
Marian