Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA 25.09.2022

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej komunii św.

MARSZ DLA ŻYCIA

Także dzisiaj odbędzie się w Suwałkach Marsz dla Życia i Rodzin pod hasłem „ I ślubuję Ci”. Rozpocznie się Mszą św. w parafii św. Piotra i Pawła w o godz. 12.00 a zakończy Festynem Rodzinnym w Parku Konstytucji. 

SPOTKANIE KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W środę 28 września o godz. 15.00 zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Krzyżem naprzeciw sklepu Biedronka.

MSZA IMIENINOWA 

29 września przypadają imieniny ojca gwardiana i proboszcza o. Rafała. W intencji solenizanta będziemy się modlić w niedzielę 2 października na Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla młodzieży w piątki o godz. 17.30 i dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. godz. 16.30.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.30 odśpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP a po Mszy św. o godz. 7.00 FZŚ zaprasza na różaniec. W sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne Oddaj Się Maryi. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym. Na zakończenie błogosławieństwo soli, wody i oleju egzorcyzmowanego.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO RÓŻAŃCÓW

Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną pobłogosławione różańce dla dzieci komunijnych. 

ŻYWY RÓŻANIEC

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.12.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca. 

NIEDZIELA MISYJNA

W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Mirosława Buczko, prowincjalnego asystenta do spraw misji. O. Mirosław głosił będzie Słowo Boże i zbierał do puszek ofiary na utrzymanie naszych franciszkańskich misji.

TRIDUUM PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ŚW. OJCA FRANCISZKA

Także od soboty rozpoczniemy 3-owe przygotowanie do uroczystości ku czci św. Ojca Franciszka z Asyżu. Msza św. o godz. 18.00 w sobotę, niedzielę i poniedziałek z okolicznościowym kazaniem i modlitwami nowennowymi. W poniedziałek 3 października po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Transitus, upominające chwalebną śmierć św. Franciszka. Na to nabożeństwo prosimy o przyniesienie świec. W wtorek 4 października obchodzić będziemy Uroczystość założyciela naszego zakonu św. Franciszka z Asyżu. 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO ZWIERZĄT

We wtorek o godz. 16.00 przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo zwierząt.

MISJE ŚWIĘTE

W dniach 23 – 30 października nasza parafia przeżywać będzie Misje Święte. Poprowadzi je ks. Rafał Jaroszewicz wraz ze wspólnotą misjonarzy świeckich Zanurzeni w Miłości. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału. 

WARSZTATY MUZYCZNE

W dniach 11 – 13 listopada odbędą się w naszej parafii kolejne warsztaty muzyczne, które poprowadzi Leopold Twardowski z Poznania. Zapisy i informacje szczegółowe od października.

PRASA KATOLICKA

Przy wyjściu z kościoła rozprowadzana jest prasa katolicka (Martyria, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej). Zachęcamy do nabywania i czytania książek religijnych.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii. 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

 

 

 

 

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: