Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.08.2021

 

MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym jesteśmy zachęcani do podejmowania abstynencji od napojów alkoholowych. Do powstrzymywania się od spożywania napojów alkoholowych zachęcamy nie tylko osoby nadużywające, ale także te, które swoją trzeźwość chcą ofiarować za innych.

ZBIÓRKA

Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na rzecz pomocy poszkodowanym przez nawałnice i powodzie w Polsce.

ŻYWY RÓŻANIEC

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji róż Żywego Różańca.

ODPUST PORCJUNKULI

Jutro 2 sierpnia będziemy celebrować Uroczystość MB Anielskiej z Procjunkuli. Porządek Mszy św. będzie następujący, o godz.: 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. Serdecznie prosimy o czynny udział bielanek, ministrantów i asysty procesyjnej. Jutro adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 17.00 w Kaplicy.

Tego dnia możemy zyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół franciszkański lub kaplicę, odmawiają Modlitwę Pańską i Wierzę w Boga, będąc w stanie łaski uświęcającej, modląc się w intencji Ojca Świętego. 

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

W najbliższy piętek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. odprawione będą o godz. 7.00, 15.00, 17.00 i 18.00.

DNI ODNOWY EUCHARYSTYCZNEJ

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 FZŚ zaprasza na różaniec z rozważaniami pierwszo sobotnimi.

PIELGRZYMKA NA KRZEMIENIUCHĘ

W piątek 10 sierpnia zapraszamy do udziału w kolejnej pieszej pielgrzymce do kapliczki Matki Bożej na górę Krzemieniuchę. Wyjście po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) a powrót ok. północy.

ZAWIERZENIE MARYI

Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne Oddaj Się Maryi, które w naszym kościele odbędzie się w pierwszą sobotę sierpnia (7 sierpnia). Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00. Po Mszy adoracja, modlitwa uwielbienie oraz modlitwy o uzdrowienie. 

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 17 – 26 września. Kosz 880 zł i 180 euro. Zapisy w zakrystii.

PRASA KATOLICKA

Przy wyjściu z kościoła rozprowadzana jest prasa katolicka (Martyria, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej). Zachęcamy do nabywania i czytania książek religijnych.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii. 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

 

 

 

 

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: