Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17.10.2021

 

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, dla młodzieży w piątki o godz. 17.30 i dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. godz. 16.30.

 

PIELGRZYMKA NA KRZEMIENIUCHĘ

W piątek 22 października zapraszamy do udziału w kolejnej pieszej pielgrzymce na górę Krzemieniuchę. Trasa liczy ok. 18 km. Wyjście spod kościoła po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45).

 

LITURGIA KOŚCIOŁA

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty; w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana; w czwartek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa i w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

PARAFIALNE WYJŚCIE DO KINA

Zapraszamy wszystkich na kolejne parafialne wyjście do kina. We wtorek 26 października o godz. 18.00 dla naszej wspólnoty parafialnej zostanie wyświetlony film pt.: „Fatima”. Bilety dostępne są w naszej zakrystii.

 

SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy tych, którzy we wrześniu pielgrzymowali do Medjugorie. Po Mszy spotkanie popielgrzymkowe.

 

MODLITWA ZA POWOŁANIA

W naszej diecezji powstała nowa inicjatywa mającej na celu całoroczną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i małżeńskich. Przez cały rok codziennie w wyznaczonych parafiach będzie trwała modlitwa w tej intencji. W naszej parafii dni modlitwy przypadają na 28-31 października. Przez te dni różaniec będzie w intencji powołań. Ponadto w dniach 28-29. 10 będzie 48 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu (pod chórem można się zapisać na wyznaczoną godzinę) a 29. 10 będzie dodatkowa pielgrzymka na górę Krzemieniuchę w intencji powołań i małżeństw.

 

WARSZTATY MUZYCZNE

Bardzo serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyczne które w dniach 11 – 13 listopada odbędą się w naszej parafii. Adresowane są do każdego kto poprzez śpiew pragnie oddawać chwałę Panu Bogu. Informacje podane są na stronie internetowej parafii. Wszytkach którzy chcieli by pomóc w organizacji warsztatów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.

 

WIECZÓR UWIELBIENIA ZE ŚWIĘTYMI

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych 31 października zapraszamy na spotkanie modlitewne „Wieczór Uwielbienia ze Świętymi” które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.

 

WYPOMINKI

Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. W kościele pod chórem zostały wyłożone kartki do wpisywana imion zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii.

 

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzana jest prasa katolicka (Martyria, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej).

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

 

 

 

 

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: