Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU 2023

RORATY

Zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 17.00.

KIERMASZ

Dzisiaj w kruchcie kościoła odbywa się kiermasz ciast z którego dochód przeznaczony jest na wsparcie leczenia Mai Luty, która urodziła się z zespołem wad wrodzonych i wymaga specjalistycznego leczenia.

NOWENNA

Zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęciem NMP, która odprawiana jest do 7 grudnia podczas Mszy świętych o godz. 18.00.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

W piątek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 6.00, 15.00, 17.00 i 18.00.

GODZINA ŁASKI

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia zapraszamy na Godzinę Łaski – adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 13.00.

OPŁATKI WIGILIJNE

Nasi parafialni Łącznicy roznoszą opłatek. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Prosimy chętnych o pomoc w roznoszeniu opłatków.

BIERZMOWANI

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

DZIEŃ SKUPIENIA

W sobotę 9 grudnia regionalny dzień skupienia przeżywać będzie wspólnota FZŚ.

DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE

W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone medalik dla dzieci I komunijnych.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 17 – 19 grudnia (od 3 niedz. Adwentu). Prowadzi je o. Mirosław Kopczewski z Niepokalanowa.

ADORACJA

Zapraszamy na adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 do 17.00.

KIERMASZ

W następną niedzielę w naszym kościele odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy. Będzie możliwość zakupienia prac wykonanych przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Wodzie.

PACZUSZKA DLA MALUSZKA

Zachęcamy do włączyć się w akcję organizowaną pod patronatem Fundacji Małych Stópek, dla dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka i hospicjach. W tym roku pomagamy Domowi Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Studzienicznej. Jeśli ktoś chciałby wspomóc akcje, wystarczy wziąć bombkę z choinki wystawionej w prezbiterium, zakupić artykuły podane na odwrocie i przynieść je do Kościoła zostawiając pod choinką.  Rzeczy przekazane w paczce muszą być nowe.

ODPUST ZUPEŁNY

W związku z jubileuszem osiemsetlecia pierwszej Szopki w Greccio Stolica Apostolska dała możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (czyli spowiedź, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do wszelkiego grzechu nawet lekkiego) wszystkim wiernym, którzy w okresie od 8 grudnia 2023 roku do 2 lutego 2024 roku:

  • odbędą pielgrzymkę do jakiegokolwiek kościoła franciszkańskiego na całym świecie;
  • wezmą udział w uroczystościach jubileuszowych albo oddadzą cześć Dzieciątku Jezus modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem;
  • odmówią modlitwę „Ojcze nasz”, Wyznanie wiary oraz wezwą wstawiennictwa Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa oraz świętego Franciszka z Asyżu.

Osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie są w stanie wyjść z domu, tak samo mogą uzyskać odpust zupełny, wzbudziwszy żal za grzechy i postanowienie wypełnienia, skoro tylko będzie to możliwe, zwykłych warunków uzyskania odpustu zupełnego, jeśli w sposób duchowy przyłączą się do obchodów jubileuszowych, ofiarowując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy, boleści lub dolegliwości własnego życia.

ŚWIECE CARITAS

W zakrystii i sklepiku pod chórem można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 20 zł.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Dziękujemy paniom Małgorzacie Domalewskiej i Dorocie Grajżul za przygotowanie dekoracji adwentowych. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzana jest prasa katolicka (Martyria, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej). Zachęcamy do nabywania i czytania książek i prasy katolickiej. 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: