XXVIII (IX parafialna) piesza pielgrzymka do sanktuarium NMP Częstochowskiej do Żylin 26.08.2018

W niedzielę, 26 sierpnia, w ramach XXVIII Suwalskiej Pielgrzymki Pieszej, nasi parafianie po raz dziewiąty, tym razem pod przewodnictwem o. Aleksandra  wybrali się na coroczny odpust Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Żylinach.

Dość liczna grupa pątników z błogosławieństwem o. Proboszcza Janusza  i ze znakiem rozpoznawczym naszej grupy – krzyżem Franciszkańskim, niesionym przez poszczególne osoby, wyruszyła o godzinie 7.00 spod  naszego parafialnego kościoła.

Podczas 12 kilometrowej wędrówki pieśni maryjne, Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, Różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego, pomogły pątnikom przygotować się do uroczystej Mszy św. odpustowej w kościele, zwanym również jako “Częstochowa Wschodu”. Tu każdy z wędrowców, tak jak do Pani Jasnogórskiej, przyniósł swoje problemy, cierpienia, prośby, ale i podziękowania za otrzymane łaski.

Licznie przybyłych pątników, jak zwykle bardzo serdecznie, przywitał proboszcz parafii Żylińskiej, ks. Krzysztof Żbikowski mówiąc: „To jest nasz dom, bo tu jest nasz Ojciec i nasza Matka i tu powinno być nasze miejsce”. Myślą przewodnią homilii było zawierzenie się Matce, powierzenie wszystkich spraw – Tej, która najlepiej wie, co potrzebne jest nam w naszym życiu i zawsze prowadzi do swego Syna

Po Mszy świętej i agapie, którą jak to już w tradycji bywa przygotowała  ludność miejscowa,  pątnicy autobusami wrócili do domów.

opr. MW