XXIX (X parafialna) piesza pielgrzymka do sanktuarium NMP Częstochowskiej do Żylin 25.08.2019

W niedzielę, 25 sierpnia, w ramach XXIX Suwalskiej Pielgrzymki Pieszej, nasi parafianie po raz dziesiąty, tym razem pod przewodnictwem o. Proboszcza  wybrali się na coroczny odpust Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Żylinach.

Dość liczna grupa pątników ze znakiem rozpoznawczym naszej grupy – krzyżem Franciszkańskim, niesionym przez poszczególne osoby, wyruszyła o godzinie 7.00 spod  naszego parafialnego kościoła.

Podczas 15 kilometrowej wędrówki pieśni maryjne, Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, Różaniec pomogły pątnikom przygotować się do uroczystej Mszy św. odpustowej w kościele, zwanym również jako “Częstochowa Wschodu”. Tu każdy z wędrowców, tak jak do Pani Jasnogórskiej, przyniósł swoje problemy, cierpienia, prośby, ale i podziękowania za otrzymane łaski.

Licznie przybyłych pątników, jak zwykle bardzo serdecznie, przywitał proboszcz parafii Żylińskiej, ks. Krzysztof Żbikowski mówiąc: „To jest nasz dom, bo tu jest nasz Ojciec i nasza Matka i tu powinno być nasze miejsce”. Po Mszy świętej i agapie, którą jak to już w tradycji bywa przygotowała ludność miejscowa,  pątnicy autobusami wrócili do domów.

 

fot. Maria W.