V Ogólnopolskie Forum Młodych w Tarnowie 2019 – “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”

V Ogólnopolskie Forum Młodych w Tarnowie rozpoczęło się w środę 1 maja i trwało do soboty 4 maja. Jego mottem przewodnim były słowa: “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Tegorocznemu Forum patronowała bł. Karolina, ta, która jest wzorem walki o czystość, nie tylko cielesną, ale także serca i duszy.
Z naszej parafii do Tarnowa udała się młodzież z o. Aleksandrem. Pierwszego dnia po przyjeździe przeżyliśmy bardzo sympatyczny wieczór integracyjny. I po modlitwie resztkami sił udaliśmy się na spoczynek.
Uczestnicy drugiego dnia udali się do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie i do Wał Rudy, gdzie uczestniczyli we Mszy świętej i odprawili Drogę Krzyżową, szlakiem jej męczeńskiej śmierci. W sanktuarium poświęconemu bł. Karolinie młodzież miała okazję wysłuchania świadectw osób związanych z Ruchem Czystych Serc, ale także członków wspólnoty Cenacolo i rapera Marcina Hebdy. Duszpasterze uczestniczący z nami w tym roku to: ks. Marek Gilski, kapłan archidiecezji krakowskiej, który głosił konferencje i pomagał przy tworzeniu programu tego spotkania i o. Aleksander Momot, który sprawował Eucharystię oraz zaproszeni kapłani z diecezji tarnowskiej.
Młodzież rozlokowana została głównie na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, nieliczni mieszkali także w 4 tarnowskich placówkach sióstr służebniczek starowiejskich. Miejscem modlitewnych spotkań młodych i Eucharystii jest kościół akademicki.
W bardzo radosnej, ale i pełnej refleksji atmosferze przeżyliśmy piąte Ogólnopolskie Forum Młodych. Organizowanie tych spotkań przez Siostry Służebniczki Starowiejskie rozpoczęło się w Łodzi. To tam odbyło się pierwsze, kolejne miały miejsce w Lublinie, Krakowie i Andrychowie. W tym roku forum zostało zorganizowane w Tarnowie. Uczestniczyło w nim ponad 120 młodych osób z całej Polski – od Suwałk aż po Nowy Sącz i Grybów, oraz blisko 50 sióstr.