Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12.09.2021

 

BEATYFIKACJA

Dzisiaj w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie do godności błogosławionych wyniesieni zostaną kardynał Stefan Wyszyński oraz matka Elżbieta Róża Czacka. Z tej okazji po Mszach św. rozdawane będą obrazki z bł. Stefanem Wyszyńskim z modlitwą.

POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW I PRZYBORÓW SZKOLNYCH

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi błogosławieństwo i poświęcenie nowych tornistrów i przyborów szkolnych. Szczególnie zapraszamy uczniów klas pierwszych.

SPOTKANIE WIECZERNIKA

W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie redakcji Wieczernika.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 września po Mszy Św. o godz. 10.30.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Jutro 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwą różańcową w kościele, następnie procesja fatimska i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy asystę procesyjną.

ŚWIETO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

We wtorek 14 września w liturgii kościoła obchodzić będziemy Święto Podwyższeni Krzyża Świętego. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 

AKCJA KATOLICKA

W środę 15 września odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

BUDOWA KOŚCIOŁA

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Marka Waluśia, proboszcza nowopowstałej parafii Królowej Męczenników w Suwałkach. Ks. głosił będzie Słowo Boże a po Mszach zbierał ofiary na budowę kościoła.

SPOTKANIE KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

28 września o godzinie 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest na ulicach miast całego świata i Polski.  Serdecznie zapraszamy po raz drugi do udziału we wspólnej modlitwie w intencji naszego miasta i parafii 28 września 2021 roku o godz. 15.00 przed Krzyżem naprzeciw sklepu Biedronka.

PRASA KATOLICKA

Przy wyjściu z kościoła rozprowadzana jest prasa katolicka (Martyria, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej). Zachęcamy do nabywania i czytania książek religijnych.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii. 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

 

 

 

 

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: