Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.03.2021

 

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

 

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Także dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.20; dla dorosłych o godz. 17.30; oraz dla młodzieży i tych, którzy nie mogli być wcześniej o godz. 18.30.

 

AKCJA KATOLICKA

W środę 10 marca o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

 

BIERZMOWANI

Przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 13 marca o godz. 10.00.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 5 Niedzieli Wielkiego postu (21-24 marca). Poprowadzi je ks. Michał Włodarski.

 

ADORACJA

W dni powszednie Wielkiego Postu (oprócz piątków) zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczynać będziemy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

W ramach tegorocznej „Dobrej Paczki” w naszej parafii, proponujemy wsparcie naszych franciszkańskich misjonarzy pracujących w Burkina Faso, szczególnie prowadzonego przez nich szpitala i akcji dożywiania dzieci. Więcej informacji na ten temat na internetowej stronie naszej parafii oraz na kartkach w koszyku przy drzwiach świątyni.

 

DROGA KRZYŻOWA NA KRZEMIENIUCHĘ

W piątek 19 marca zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na Krzemieniuchę do kaplicy Matki Bożej Różańcowej i Matki Bożej Miłosierdzia. W czasie drogi odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz modlić się będziemy różańcem. Trasa liczy ok. 18 km. Wyjście spod kościoła po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) a powrót ok. północy.

 

FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH

Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia, który przy naszej parafii odbędzie się 20 marca od godz. 10.00

 

PRASA KATOLICKA

Przy wyjściu ze świątyni są do nabycia świece wielkanocne w cenie 6 zł, z których dochód przeznaczony jest na centrum seniora w Ełku i Suwałkach. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do nabywania i czytania książek religijnych. W sklepiku można nabyć Cudowne Medaliki oraz modlitewniki MI na rok 2021.

 

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie świątyni. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii.

 

 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

 

 

 

 

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: