Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU

 

   

KLARYSKI

Dzisiaj będą zbierane do puszek ofiary na utrzymanie klauzurowych Sióstr Klarysek.

DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone medalik dla dzieci I komunijnych. 

SOLENIZANT

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji br. Andrzeja z racji jego imienin. 

NOWENNA

Zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęciem NMP na Mszy o godz. 18.00.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

W czwartek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 6.00, 10.30, 17.00 i 18.00.

GODZINA ŁASKI

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia zapraszamy na Godzinę Łaski – adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 13.00.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Od przyszłej niedzieli (11 – grudnia) rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Biskup Edward Kawa z Ukrainy. W niedzielę nauki będą głoszone na każdej eucharystii. W poniedziałek i we wtorek nauki głoszone będą na Mszach o godz. 10.30, 16.30 (dla dzieci i rodziców) i 18.00. Ofiary zbierane w poniedziałek i wtorek przeznaczone będą na bezpośrednią pomoc dla mieszkańców Ukrainy, doświadczonych działaniami wojennymi. 

WPROWADZENIE RELIKWI

We wtorek 13 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionych męczenników franciszkańskich o. Achillesa i o. Hermana, którzy zostali zamordowania przez Niemców podczas II wojny światowej na Białorusi.

OPŁATKI WIGILIJNE

W opłatek można zaopatrzyć się jeszcze w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy także chętnych o pomoc w roznoszeniu opłatków: 

ADORACJA

Zapraszamy na adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 do 17.00. 

BIERZMOWANI

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

KIERMASZ

W następną niedzielę w naszym kościele odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy. Będzie możliwość zakupienia prac wykonanych przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Wodzie. Pieniądze będą przeznaczone zakup własnego środka transportu.

DZIEŃ SKUPIENIA

W sobotę 10 grudnia regionalny dzień skupienia przeżywać będzie wspólnota FZŚ. Dzisiaj po każdej Mszy członkowie wspólnoty rozdają zaproszenia na to wydarzenie.

PARAFIALNE WYJŚCIE DO KINA

W niedziele 18 grudnia zapraszamy na kolejne parafialne wyjście do kina na film o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim, p.t. „Prorok”. Projekcja filmu odbędzie się w kinie Lumiere o godz. 15.00. Bilety do nabycia tylko w zakrystii.

ŚWIECE CARITAS

W zakrystii i sklepiku pod chórem można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 20 zł.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Dziękujemy naszym parafianom za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Osoby chętne do pomocy zapraszamy w najbliższy czwartek po wieczornej Eucharystii. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy oraz książek katolickich.

 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: