Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26 maja 2024

KAPITUŁA PROWINCJALNA

Decyzją kapituły prowincjalnej proboszczem naszej parafii na kolejne cztery lata został o. Rafał Kołodziejski

KOMUNIA ROCZNICOWA

Dzisiaj o godz. 12.00. dzieci z klas czwartych przeżywać będą rocznice pierwszej komunii świętej.

POGRZEB

Informujemy, że w dniu 20 maja w tragicznym wypadku zginął o. Zbigniew Rek, który posługiwał w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00 w Skarżysku – Kamiennej.

KONGRES EUCHARYSTYCZNY

Z racji kongresu Eucharystycznego w diecezji ełckiej przez cały tydzień adoracja od godz. 7.00 do 17.00.

BOŻE CIAŁO

W czwartek 30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św. będzie następujący: o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 (z procesją) i 18.00 (na zewnątrz). Mszy św. odpustowej o godz. 10.30 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Lech Uba, który w tym roku przeżywa 50 rocz. święceń kapłańskich. Procesja w tym roku przejdzie ulicami: 11 Listopada, Daszyńskiego, Szpitalną i Franciszkańską do kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów oraz dzieci pierwszokomunijne.

PRÓBA DZIEWCZYNEK

Dziewczynki, które chciałby sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę w środę o godz. 16.30 przed kościołem.

UWIELBIENIE BOŻEGO CIAŁA

W Uroczystość Bożego Ciała po procesji odbędzie się przy naszym kościele III Parafialny Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 13.30. Będzie wspólny posiłek, atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, występy zespołów: o godz. 13.40 – Julia Markowska, 14.00 -Agnieszka Basałaj, 14.30 – Iskierki, 15.00 – Malina Blues Band, 16.30 – Szymczyk i Przyjaciele. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. przed kościołem a po niej (19.00) koncert uwielbienia, który w tym roku poprowadzi zespół Niema Go Tu. Ze względu na festyn w czwartek parking przy kościele będzie zamknięty. Prosimy o parkowanie na parkingach koło sklepów Biedronka i Lidl.

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Przez osiem dni po Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na procesję eucharystyczną, która będzie się odbywała w trakcie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Codziennie na procesje zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty oraz asystę procesyjną.

DYSPENA

Ksiądz biskup Jerzy Mazur udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek po Bożym Ciele.

ZAWIERZENIE MARYI

W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 FZŚ zaprasza na modlitwę różańcową z rozważaniami pierwszo -sobotnimi. Wieczorem zapraszamy na spotkanie modlitewne Zawierzenie Maryi, które rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.

PIELGRZYMKA DO GIETRZWAŁDU

W dniach 22 – 26 czerwca z naszej parafii wyruszy pielgrzymka rowerowa do Gietrzwałdu. Informacje i zapisy u o. Rafała. Kto by chciał może złożyć ofiarę dla pielgrzymów (na wodę i wyżywienie).

SZKOŁA

Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach prowadzi nabór na nowy rok szkolny do VI Liceum Ogólnokształcącego o profilu pedagogicznym oraz do Technikum nr 5 kształcącym w zawodzie technik organizacji turystyki.

PRASA KATOLICKA

Przy wyjściu z kościoła rozprowadzany jest prasa katolicka (Rycerzyk dla dzieci, Rycerz Niepokalanej i Martyria). Zachęcamy do nabywania i czytania książek religijnych.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii.

 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: