Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021

 

RORATY

Zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 17.00.

MSZA PO ŁACINIE

Dzisiaj o godz. 14.00 w naszym kościele sprawowana będzie Msza św. po łacinie, podczas której będziemy modlić się także w intencji br. Andrzeja z racji jego imienin. 

NOWENNA

Zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęciem NMP, która odprawiana będzie od jutra do 7 grudnia podczas Mszy świętych o godz. 18.00.

OPŁATKI WIGILIJNE

Nasi parafialni Łącznicy roznoszą opłatek. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Prosimy chętnych o pomoc w roznoszeniu opłatków.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 12 – 14 grudnia (od 3 niedz. Adwentu). Poprowadzi je ks. Grzegorz Pasztaleniec z Częstochowy.

ADORACJA

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 do 17.00. 

MSZA ŚWIĘTA O UZDROWIENIE

W piątek o godz. 19.00 wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

ZAWIERZENIE MARYI

W sobotę zapraszamy na spotkanie modlitewne Oddaj Się Maryi. Rozpoczęcie o godz. 17.30. Na zakończenie modlitwy o uzdrowienie oraz błogosławieństwo soli, wody i oleju egzorcyzmowane.

DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE

W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci I komunijnych. 

KLARYSKI

W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na utrzymanie klauzurowych Sióstr Klarysek.

POMOC NA ŚWIĘTA

Od dzisiaj można podjąć inicjatywę pomocy i wsparcia potrzebujących na święta Bożego Narodzenia. Karteczki z potrzebnymi artykułami dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym znajdują się w koszyczku pod chórem. Produkty przynosimy do zakrystii do 17.XII. 

PACZUSZKA DLA MALUSZKA

Zachęcamy także do włączenia się w akcję organizowaną pod patronatem Fundacji Małych Stópek, dla dzieci z Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej w Ełku, prowadzonego przez Siostry Zakonne. Na chwilę obecną w Domu znajdują się dzieci w wieku 4 – 8 lat. Sytuacja szybko się zmienia, więc potrzebne jest wszystko co dotyczy nawet najmłodszych dzieci. Jeśli ktoś chciałby wspomóc Akcje Paczuszka dla Maluszka wystarczy wziąć bombkę z choinki wystawionej w prezbiterium, zakupić artykuły i przynieść ja do Kościoła zostawiając pod choinką. Ze względu na sytuację epidemiczna w kraju, rzeczy przekazane w paczce muszą być nowe. 

DNI ODNOWY EUCHARYSTYCZNEJ

W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.30 i na Mszę o godz. 17.00. 

ŚWIECE CARITAS

W zakrystii i sklepiku pod chórem można nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 15 zł.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za przygotowanie wieńca Adwentowego i dekoracji adwentowych. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzana jest prasa katolicka (Wieczernik, Martyria, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej). Zachęcamy do nabywania i czytania książek i prasy katolickiej.  

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

 

 

 

 

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: