Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu 2018

1. W czasie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty, czyli Msze św. czuwania z Najświętszą Maryją Panną:

  • dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 17.00;
  • młodzież w piątki na godz. 18.00;
  • dorosłych: w poniedziałki i wtorki na godz. 6.00 (w te dwa dni nie ma Mszy św. o godz. 7.00), a od środy do piątku Roraty na Mszy św. godz. 18.00.

Prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów jako znaku naszego oczekiwania i gotowości na spotkanie z Chrystusem. Także w okresie Adwentu proponujemy adoracje Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 17.00. Wystawienie będzie rozpoczynać się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczniemy już tradycyjnie w trzecią niedzielę adwentu, a więc w przyszłą niedzielę (od 16 do 18 grudnia). Tegoroczne rekolekcje wygłosi: ks. Waldemar Pawelec. Kapłan ze zgromadzenia księży Pallotynów aktualnie pracujący na Ukrainie.

3. Nasi łącznicy roznoszą opłatki po terenie Parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie łączników parafialnych. Bóg zapłać wszystkim Parafianom za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji. Msza św. w intencji roznoszących opłatki zostanie odprawiona podczas Pasterki o godz. 24.00. Zostało jeszcze kilka bloków z których nikt się nie zgłosił do rozniesienia opłatków. Prosimy o pomoc w tej sprawie.

4. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia pamiętamy o osobach starszych, niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia. Proponujemy ludziom dobrej woli przygotowanie „Dobrej paczki”. Tegoroczną „Dobrą paczkę” organizujemy pod hasłem: “Miej ufność w Panu i postępuj dobrze” i kierujemy ją w stronę potrzeb ludzi starszych, samotnych, cierpiących. Karteczki z potrzebnymi artykułami znajdują się w koszyczku pod chórem. Przygotowaną paczkę wraz z karteczką prosimy o przyniesienie do zakrystii lub pozostawienie przy bocznym ołtarzu do 12 grudnia. Następnie Członkowie Akcji Katolickiej rozwiozą przygotowane paczki.

5. Przy wyjściu ze świątyni dostępne są Świece z diecezjalnego Caritasu na Wigilijny stół jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom z rodzin najuboższych. Jest także dostępny u ministrantów grudniowy numer diecezjalnej Martyrii.

6. Organizujemy kolejne wspólne wyjście do kina na film: „Chleb z nieba”. To historia ludzi bezdomnych którzy w Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę. Specjalnie dla nas film zostanie wyświetlony 20.XII o godz. 18.00. Bilety dostępne w zakrystii lub na stoliku z książkami. Serdecznie zapraszamy.

7. Z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym Patron Travel organizujemy w weekend majowy pielgrzymkę na Maltę – wyspę św. Pawła. Szczegółowy plan na naszej str. internetowej lub w zakrystii u o. Proboszcza.

8. Naszym drogim Parafianom, bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy na środę po wieczornej Eucharystii.

Warto posłuchać i poczytać: