Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 MAJA 2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Św. kończymy okres wielkanocny. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za uroczyste odśpiewanie lub odmówienie w kościele „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.

MATKI KOŚCIOŁA

Jutro przeżywać będziemy Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji.

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Na nabożeństwa czerwcowe do naszego kościoła zapraszamy od czwartku codziennie na godz. 17.30.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

MSZA O UZDROWIENIE

W piątek o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji uzdrowienia.

ZAWIERZENIE MARYI

W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 FZŚ zaprasza na modlitwę różańcową z rozważaniami pierwszo -sobotnimi. Wieczorem zapraszamy na spotkanie modlitewne Zawierzenie Maryi, które rozpocznie się nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30

BOŻE CIAŁO

W czwartek 8 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja w tym roku przejdzie ulicami: 11 Listopada, Daszyńskiego przy blokach 15, 25, 25 A, 9 B, 3 A, 3 i 11 Listopada do kościoła.

FESTYN PARAFIALNY

8 czerwca po procesji odbędzie się przy naszym kościele II Parafialny Festyn Rodzinny. Będą atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, występy zespołów: Diakonia Odnowy w Duchu św., Iskierki, Szymczyk i przyjaciele, Byle Dalej, Suwalski Gospel Choir. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. przed kościołem której przewodniczył będzie ks. bp. Dariusz Zalewski a po niej koncert uwielbienia, który poprowadzi zespół Abba Pater Music z Kalisza. Zapraszamy do pomocy w organizacji poprzez upieczenie ciast i zrobienie pierogów.

KIERMASZ HARCERSKI

W przyszłą niedzielę Harcerze z naszej parafii przeprowadzą kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na wakacyjny obóz harcerski.

PIELGRZYMKA DO GIETRZWAŁDU

W dniach 24 – 28 czerwca z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka rowerowa z Suwałk do Gietrzwałdu. Kto by chciał może złożyć ofiarę dla pielgrzymów na zakup wyżywienie i zakup wody pitnej.

WARSZTATY

W dniach 2-4 czerwca odbędzie się Festiwal SoulWałki Gospel Workshop, w ramach których odbędą się warsztaty wokalne dla dzieci i dorosłych. Szczegółu na stronie SOK.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzany jest prasa katolicka. Zapraszamy do kupowania książek religijnych.

                             

 

 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: