Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020

Uroczystość Matki Bożej Królowej Aniołów

 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

1. W lipcu i sierpniu w naszym kościele obowiązuje tzw. wakacyjny porządek sprawowania niedzielnych Mszy św., a więc o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 20.00.

Kancelaria parafialna w okresie wakacyjny jest zamknięta we wtorki i czwartki. W pozostałe dni tygodnia kancelaria otwarta według normalnego programu.

2. Rozpoczął się miesiąc sierpień. W polskiej tradycji jest to miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy naszych parafian do podjęcia wysiłku zachowania abstynencji, zawłaszcza za tych z pośród nas, którzy nadużywają alkoholu.

Zachęcamy także do czynnego udziału w XVIII Diecezjalnej Pielgrzymce w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej w dniu 8 sierpnia 2020 roku (sobota). 

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek miesiąca. W najbliższy czwartek (06.08) przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. odprawione będą o godz. 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00. W I piątek ofiary zebrane na tacę wg rozporządzenia Księdza Biskupa Jerzego przeznaczone będą na fundusz misyjny diec. Ełckiej.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek o wartościowej treści. 

5. Dziękujemy naszym parafianom za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Osoby chętne do pomocy zapraszamy w najbliższą środę po wieczornej Eucharystii.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: