Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.06.2021

 

DYSPENSA

Od dzisiejszej niedzieli zostaje zdjęta dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i dni świąteczne.

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. 

KOMUNIA ROCZNICOWA

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klas czwartych przeżywać będą rocznicę przystąpienia do pierwszej komunii świętej. 

KONCERT PAPIESKI

Także dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert papieski w wykonaniu Suwalskiego Chóru Primo. Bardzo serdecznie zapraszamy. 

UROCZYSTOŚĆ

W czwartek (24.06) celebrować będziemy Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.

MSZA IMIENINOWA

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji o. Henryka z racji imienin, które będzie obchodził w lipcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

MSZA NA KRZEMIENIUSZE

W przyszłą niedziele o godz. 15.00 w kapliczce na górze Krzemieniusze sprawowana będzie Msza Święta.

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

W dniach 17 – 26 września organizowana jest z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Kosz 870 zł i 180 euro. Zapisy w zakrystii. Informacje u o. Proboszcza.

KONKURS NA PLAC ZABAW

Uczniowie, a szczególnie przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 11 walczą w konkursie “Podwórko Nivea 2021”. Żeby wygrać wymarzony plac zabaw potrzebują głosów. Zachęcamy do głosowania na naszą lokalizację na stronie podwórko.nivea.pl. Pomóżmy dzieciom stworzyć miejsce zabaw! Plac zabaw będzie ogólnodostępny.

MSZA O UZDROWIENIE

Dnia 26 czerwca o godz. 18.00 w parafii św. Aleksandra sprawowana będzie Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała, która poprowadzi ks. Kamil Dąbrowski. W dniach 16 – 18 lipca wspólnota Przyjaciele Maryi zaprasza na rekolekcje formacyjne w Różanymstoku.

PRASA KATOLICKA

Przy wyjściu z kościoła rozprowadzany jest prasa katolicka (Martyria, Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej). Zachęcamy do nabywania i czytania książek religijnych.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii. 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

 

 

 

 

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: