Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna 2018

1. Dziś rozpoczynamy X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: „Weźmijcie Ducha Świętego”, a także jest to II Narodowy Dzień czytania Słowa Bożego. W tym roku w lekturze pochylimy się nad Listem do Rzymian, który jest wybitnym dziełem teologicznym i mówi o „nowym stworzeniu” ożywianym przez Ducha Świętego i będącym przybranym dzieckiem Boga. Do uczestnictwa w tym wielkim narodowym wydarzeniu religijno-duchowym zaproszeni jesteśmy wszyscy. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wziąć z koszyka fragment z Listu do Rzymian z odpowiednim fragmentem z Księgi Przysłów ze Starego Testamentu. W domu odszukajmy właściwy tekst w Biblii, uważnie przeczytajmy i rozważmy w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej. Warto tego tekstu nauczyć się na pamięć i przywoływać w codziennej modlitwie.

2. Rozpoczynamy zapisy na ogłaszaną już wcześniej samolotową pielgrzymkę do Włoch w terminie 01-08.10.2018. Szlak pielgrzymki wiedzie przez Neapol (do o. Dolindo), San Giovanni Rotondo (do. św. O. Pio), Asyż (do św. Franciszka) i Rzym (do św. Jana Pawła II). Szczegółowy program widnieje na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce z Aktualnościami i w gablotach ogłoszeniowych w kruchcie kościoła.

3. Ze względu na zbliżający się czas egzaminów gimnazjalnych, zapraszamy wszystkich uczniów klas 3 gimnazjum wraz z rodzicami na Msze św. w ich intencji, we wtorek 17.04. o godz. 18.00. Dobrego Boga Ojca prosić będziemy o Dary Ducha Świetego i potrzebne łaski dla wszystkich na czas egzaminów. Natomiast po wtorkowej Mszy św., dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania będzie spotkanie organizacyjne.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś przy wyjściu z kościoła u ministrantów: „Rycerz Niepokalanej” i kwartalnik „Miłujcie się”.

5. Poświęcenie rolniczych pól na terenie naszej parafii odbędzie się w następującym porządku:

6 maja (niedziela) –

godz. 13.30 – poświecenie pól w Żywej Wodzie oraz Msza św.
godz. 14.30 – poświecenie pól w Białej Wodzie (Msza św. w kościele 20.05 godz. 12.00)
godz. 15.00 – poświecenie pól w Potaszni (Msza św. w kościele 13.05 godz. 9.00)

13 maja (niedziela) –

godz. 14.00 – poświecenie pól w Prudziszkach oraz Msza św.

6. Jak w latach minionych także i w tym roku jest możliwość przekazania 1% podatku z rozliczenia rocznego na cele związane z funkcjonowaniem dzieł charytatywnych i formacyjnych przy naszej parafii. Są to m.in: pomoc materialna dla naszej parafialnej świetlicy, organizowanie zajęć sportowych, kolonii, ferii dla dzieci i młodzieży przynależącej do rożnych wspólnot naszej parafii. Przy wyjściu ze świątyni lub na stolikach dostępne są ulotki zawierające szczegółowe informacje o sposobie przekazania 1%, jest też możliwość pobrania programu do rozliczeń podatku. TUTAJ.

7. Dziękujemy Parafianom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Prosimy o pomoc w posprzątaniu świątyni w środę, po wieczornej Eucharystii.