Ogłoszenia

7 Niedziela zwykła 23.02.2020

1. W tym tygodniu, tj. 26 lutego przypada Środa Popielcowa. Tego dnia przez symboliczny gest posypania głów popiołem rozpoczniemy w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Zachęcamy tego dnia do udziału we mszy św. o godz. 7.00, 10.30, 17.00, 18.00 i 19.30. połączonej z obrzędem posypania głowy popiołem. We środę popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy posiłki: dwa skromne i jeden do syta).

2. W Środę Popielcową rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego. Zachęcamy by czas Wielkiego Postu był opatrzony naszą modlitwą i wyrzeczeniem w tej intencji. Zachęcamy by Wielki Post był czasem abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy by podjąć trud pracy wewnętrznej nad swoimi wadami i grzechami. Bo czas Wielkiego Postu to święty czas Łaski Pana.

3. W okresie Wielkiego Postu proponujemy szereg nabożeństw, które mają nas głębiej wprowadzić w przeżywanie Męki Pańskiej:

  • nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie sprawowane w każdy piątek o godz. 16.30;
  • nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych w każdy piątek zaraz po mszy św. wieczornej;
  • nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, będzie odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.00.

4. W dni powszednie Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie rozpoczynać się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i trwać do godz. 16.50 w dniach od poniedziałku do czwartku. W Piątki odprawiane będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zachęcamy wszystkich do trwania na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. 

5. Zapraszamy wszystkich na kolejne parafialne wyjście do kina. Tym razem dla naszej wspólnoty parafialnej zostanie wyświetlony film pt.: „Najświętsze Serce” dnia 5 marca (czwartek) o godz. 18:45. Bilety do nabycia w zakrystii lub na stoliku z książkami. Więcej informacji o filmie na internetowej stronie naszej parafii. (TYTAJ)

6. Podobnie jak w latach ubiegłych także i w tym roku jest możliwość przekazania 1% podatku z rozliczenia rocznego na cele związane z funkcjonowaniem dzieł charytatywnych i formacyjnych przy naszej parafii i klasztorze. Są to m.in: pomoc materialna przy organizowaniu zajęć sportowych, kolonii, ferii dla dzieci i młodzieży przynależącej do wspólnot naszej parafii. Przy wyjściu ze świątyni na stolikach dostępne są ulotki zawierające szczegółowe informacje o sposobie przekazania 1%, a także na internetowej stronie naszej Parafii pod zakładką AKTUALNOŚCI są szczegółowe informacje. (TUTAJ)

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę gospodarczą. Fundusze przeznaczone zostały na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem świątyni. Dziękujemy także za indywidualne darowizny pieniężne wpłacane na konto bankowe parafii.

8. Naszym drogim Parafianom, bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy na czwartek po wieczornej Eucharystii.

Warto posłuchać: