Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes

17.03.2019

1. Komunikat na II Niedzielę Wielkiego Postu Ad Gentes (TUTAJ)

2. We wtorek (19.03) przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym patronuje Święty. Szczególnie zapraszamy: mężczyzn, ojców i opiekunów rodzin.

3. W okresie Wielkiego Postu proponujemy szereg nabożeństw, które mają nas głębiej wprowadzić w przeżywanie Męki Pańskiej:

  • nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie sprawowane w każdy piątek o godz. 16.30;
  • nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych w każdy piątek zaraz po mszy św. wieczornej;
  • nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, będzie odprawiane w każdą niedzielę o godz. 17.00.

4. W dni powszednie Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja od poniedziałku do czwartku rozpoczynać się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i trwać do godz. 16.55. W piątki o 15.00 tradycyjnie Msza św. a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich do trwania na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. W naszej Parafii rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 07 kwietnia (tj. 5 Niedziela Wielkiego Postu) i poprowadzi je o. Andrzej Zalewski OFMConv.

5. Na okres Wielkiego Postu w głównej nawie kościoła został wystawiony krzyż do adoracji. Jednocześnie przy krzyżu tradycyjnie została ustawiona skarbonka na ofiarę na kwiaty do grobu Bożego. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. Rezurekcyjna.

6. OBOWIĄZKOWE spotkanie informacyjne dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 24 marca po Mszy św. o godz. 10.30.

7. Podobnie jak w latach ubiegłych także i w tym roku jest możliwość przekazania 1% podatku z rozliczenia rocznego na cele związane z funkcjonowaniem dzieł charytatywnych i formacyjnych przy naszej parafii i klasztorze. Są to m.in: pomoc materialna przy organizowaniu zajęć sportowych, kolonii, ferii dla dzieci i młodzieży przynależącej do rożnych wspólnot naszej parafii. Przy wyjściu ze świątyni lub na stolikach dostępne są ulotki zawierające szczegółowe informacje o sposobie przekazania 1%, a także na internetowej stronie naszej Parafii pod zakładką (TUTAJ) są szczegółowe informacje i do pobrania program do rozliczenia 1%.

8. Wraz z Franciszkańskim Biurem podróży PATRON TRAVEL organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie: 25.09 – 02.10.2019 roku. Więcej informacji w gablotach informacyjnych przy drzwiach świątyni i na naszej parafialnej stronie internetowej. Zapisy na pielgrzymkę prowadzi o. Proboszcz.

9. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na wspólne czwartkowe wyjście do kina 4 kwietnia o godz. 18.00 na film pod tytułem: “Miłość i Miłosierdzie”. Jest to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – mistyczce, która w swoim życiu podjęła się wykonania bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Więcej informacji o filmie na naszej parafialnej stronie internetowej. Bilety w cenie 10 zł przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Więcej informacji o filmie (TUTAJ). Bilety do nabycia przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś przy wyjściu ze świątyni do nabycia nasz parafialny „Wieczernik”.

11. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Prosimy o pomoc w posprzątaniu świątyni w najbliższą środę, po wieczornej Eucharystii.

Warto posłuchać i poczytać: