Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2018

1. Nabożeństwa majowe a od piątku (1.06) nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W najbliższy czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwana Uroczystością Bożego Ciała. W naszej parafii jest to także dzień odpustu parafialnego. Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7.00, 9.00, 10.30 po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Mirosław Bartos, rektor naszego franciszkańskiego seminarium z Łodzi. Ostatnia Msza św. tego dnia będzie o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o 17.00.
Procesja w tym roku przejdzie następującymi ulicami: 11 Listopada, Daszyńskiego, Szpitalną i Franciszkańską.
Próba dla dzieci sypiących kwiatki podczas procesji będzie we wtorek o 16.30.
W tym roku odpowiedzialni za budowę ołtarzy na trasie procesji są mieszkańcy bloków:
I ołtarz – z ul. Daszyńskiego 7 i 9a, II ołtarz – z ul. Szpitalnej 71 i domki szeregowe (67A/F, 69 A/F, 71 A/F, 73 A/F) III ołtarz – z ul. Franciszkańskiej 4, 4a, 12, IV ołtarz – młodzież.
Zwracamy się ze szczególną prośbą do mieszkańców i budowniczych II ołtarza – z ul. Szpitalnej 71 i domków szeregowych (67A/F, 69 A/F, 71 A/F, 73 A/F) o zorganizowanie się i kontakt z o. Proboszczem lub o. Ireneuszem w sprawie ołtarza przy ul. Szpitalnej.

3. Na czas procesji Bożego Ciała zachęcamy do udekorowania trasy procesji oraz naszych domów, pośród których ma przejść żywy Jezus utajony w Eucharystii. Przez osiem dni po Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na procesję eucharystyczną, która będzie się odbywała w trakcie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Codziennie na procesje zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: Pierwszy piątek (1.06) i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy dzieci komunijne do uczestnictwa we Mszy św. o 17.00 a później w nabożeństwie czerwcowym o 17.30 razem z procesją. Spowiedź dla dzieci przed Mszą św. godz. o 17.00 Z racji oktawy Uroczystości Bożego Ciała pierwszo piątkowej Mszy św. w Prudziszkach nie będzie.

5. Prowadzimy zapisy na ogłaszaną już wcześniej samolotową pielgrzymkę do Włoch w terminie 01-08.10.2018. Szlak pielgrzymki wiedzie przez Neapol (do o. Dolindo), San Giovanni Rotondo (do. św. O. Pio), Asyż (do św. Franciszka) i Rzym (do św. Jana Pawła II). Szczegółowy program widnieje w gablotach ogłoszeniowych.

6. Przy wyjściu z kościoła także do nabycia książki pt. „Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania” o czcigodnym Słudze Bożym ks. Kazimierzu Hamerszmicie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów związanych z procesem beatyfikacji. Minimalny koszt książki to 7 zł.

7. Organizujemy kolejne parafialne wyjście do kina. Specjalnie dla naszej parafii zostanie wyświetlony film pod tytułem: „BÓG NIE UMARŁ: ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI”. Zapraszamy serdecznie parafian, sympatyków na wspólne poniedziałkowe, 18 czerwca o godz. 18.00 wyjście do kina. Bilety do nabycia w zakrystii. Więcej informacji o filmie…

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę gospodarczą. Fundusze przeznaczone zostały na pokrycie kolejnej raty kredytowej. Dziękujemy także za indywidualne wpłaty/darowizny pieniężne na konto bankowe parafii.
Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za posprzątanie świątyni. Osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu zapraszamy w najbliższą środę po wieczornej Eucharystii

9. Zapraszam do GALERII PARAFII