Ogłoszenia

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Jasna Góra – Sanktuarium Matki Bożej – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

(Dekret zawiera dwie strony)

Wskazania dla wiernych - WIelki Tydzień

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa 05.04.2020

 

1. W dniu dzisiejszym porządek Mszy Śwętych jest tradycyjny z dodatkową Mszą Świętą o godz. 15.00.

2. W tym tygodniu codziennie (do środy włącznie) o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia w kościele odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i sprawujemy Mszę Świętą w intencji: O ustanie pandemii koronawirusa.

Od poniedziałku do środy w naszej świątyni jest Adoracja Najświętszego Sakramentu zaraz po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. Podczas Adoracji i każdej Mszy św. jest możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi. Osoby chętne do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy także w ciągu dnia do klasztoru. Zachęcamy wszystkich do trwania na modlitwie. 

A o godz. 20.30 zachęcamy do modlitwy Różańcowej, w gronie rodziny, zawierzając Niepokalanemu Sercu Maryi losy naszej Ojczyzny i świata prosząc o wygaśnięcie pandemii. 

3. W związku z najnowszym rozporządzeniem władz cywilnych we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Ograniczona też zostaje możliwość wychodzenia z domu i udział w jakichkolwiek zgromadzeniach.

4. Rozpoczynający się Wielki Tydzień to szczególny czas w życiu Kościoła. Celebrować będziemy najważniejsze misteria wiary. Celebracje Świąt Paschalnych rozpoczniemy wieczorną liturgią Wielkiego Czwartku. Post ścisły obowiązuje nas w Wielki Piątek, a ilościowy w Wielką Sobotę.

5. W naszej świątyni:

  • Wielkoczwartkowa liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 21.00. Spowiedź tego dnia od godz. 14.00 – 17.30 (w kaplicy), a także możliwość spowiedzi w klasztorze przez cały dzień.
  • Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 21.00. Spowiedź tego dnia od godz. 14.00 – 17.30 (w kaplicy), a także możliwość spowiedzi w klasztorze przez cały dzień. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę cała nasza wspólnota zakonna w świątyni będzie odmawiała modlitwy brewiarzowe o godz. 7.30 rano. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  • Wielka Sobota jest szczególnym dniem modlitwy, ciszy i zadumy w życiu Kościoła. Tego dnia Kościół trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu. Nasza parafialna świątynia będzie otwarta cały dzień. Zachęcamy wszystkich Parafian do trwania na modlitwie przy Grobie Pana, przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa. Możliwość spowiedzi tego dnia będzie przez cały dzień.
    W swoim zarządzeniu Ksiądz Biskup zakazuje organizacji publicznego poświęcenia pokarmów. Zachęca natomiast do skorzystania z Obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym – tekst tego obrzędu jest dostępny na stoliku przy drzwiach kościoła, a także na naszej parafialnej stronie internetowej.
  • Liturgię Wigilii Paschalnej (w sobotę) rozpoczniemy o godz. 19.00. Po jej zakończeniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 21.00.
  • W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 7.00 uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na schodach naszego kościoła. Bijące dzwony oznajmią nam radosną wieść o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Msza Święta Rezurekcyjna zostanie odprawiona w intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu i dobrodziejów naszego parafialnego kościoła. Informujemy, wszystkich uczestniczących w Mszy Świętej za pomocą mediów, że w tą bardzo ważną Uroczystość będzie możliwości przystąpienia do komunii św. w świątyni. Między Mszami Świętymi do godz. 14.00 kapłan będzie udzielał komunii św. osobom przychodzącym na sam obrzęd komunii św. Przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii świąteczny numer diecezjalnej gazety: „Martyria” (TUTAJ).

7. Dziękujemy Parafianom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Prosimy o pomoc w posprzątaniu świątyni w środę, po wieczornej Eucharystii.

8. W zakrystii do nabycia są Baranka Wielkanocne z czekolady w cenie 6 zł. jako cegiełki Caritasu diec. ełckiej na rozbudowę centrum senioralnego „Misericordia”.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za troskę o nas zakonników. Za dobre słowo, za modlitwę, za produkty żywnościowe i farmaceutyczne. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto bankowe Parafii. Postawa zatroskania wielu z was jest naprawdę wzruszająca i godna naśladowania. My też gotowi jesteśmy być wam pomocni i nie tylko modlitewnie wspierający. 

W swoim zarządzeniu Ksiądz Biskup zakazuje organizacji publicznego poświęcenia pokarmów. Zachęca natomiast do skorzystania z
Obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym – tekst obrzędu jest umieszczony poniżej:

Błogosławieństwo-stołu-Wielkanoc

 

 

Warto posłuchać: