Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej komunii św.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

W piątek 25 września 2020 podczas Mszy św. o godz. 18.00 z rąk ks. Bp. Adriana Galbasa młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów w czwartek o godz. 18.30 w kościele.

Spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w roku 2020/2021 odbędzie się w przyszłą niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

LITURGIA KOŚCIOŁA

W Tym tygodniu w lirurgii Kościoła obchodzić będziemy:

W poniedziałek, 21 września Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W śwrodę, 23 września wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.

W piątek, 25 września wspomnienie bł. Władyszława z Gielniowa, kapłana.

SPOTKANIE KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia 28 września 2020 roku o godz. 15.00 przed Krzyżem naprzeciw sklepu Biedronka.

WSPÓLNOTY PARAFIALNE

Po przerwie wakacyjnej rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Zachęcamy do zaangażowania się w życie grup duszpasterskich naszej parafii. Poszczególne grupy spotykają się:

Spotkania Akcji Katolickiej odbywać się będą w drugie środy miesiąca. Pierwsze spotkanie w październiku o godz. 17.30.

Spotkania Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbywają się w pierwsze poniedziałki miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkania Żywego Różańca odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00.

Spotkania Chóru parafialnego odbywają się w środy i w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkania Scholi dziecięcej odbywają się w soboty o 10.00.

Spotkania Ministrantów odbywają się w soboty o 10.00.

Spotkania Grupy Biblijnej odbywać się będą w drugie, trzecie i czwarte wtorki miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkania Domowego Kościoła odbywają się w ustalony dzień miesiąca.

W przyszłą niedzielę 27 września o godz 19.00 odbędzie się spotkanie redakcji naszego parafialnego pisma „Wieczernik”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w redagowanie.

PRASA KATOLICKA

Przy wyjściu z kościoła można nabyć ciekawą książkę oraz prasę katolicką. Dzisiaj polecamy książkę „Małe znaki wielkich łask” w której można przeczytać  m.in.: dlaczego warto błogosłwić, o łaskach z dawania jałmużny, jak posługiwać się kadzidłem w domu, jak z Maryją uratować człowieka i wiele innych ciekawych tematów.

ZAPROSZENIE

W sobotę 10 pażdziernika w godz. 9.00-21.00 na Hali OSiR w Suwałkach odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Otrzymaliście Ducha przybrania za synów”. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

DAR RODZICÓW

Z ofiary złożonej przez rodziców dzieci, które w tym roku przysąpiły do pierwszej komunii świetej została zakupiona nowa podstawka pod mszał na ołtarzu w naszym kościele. Bóg zapłać.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Dziękujemy naszym parafianom za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Osoby chętne do pomocy zapraszamy w najbliższą środę po wieczornej Eucharystii.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

 

NOWY ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY

Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 nastąpi uroczysta inauguracja roku katechetycznego i szkolnego. Na zakończenie nastąpi poświęcenie tornistrów, książek, zeszytów i przyborów szkolnych.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Zachęcamy aby przynieść ze sobą świece lub lampiony.

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW.

Jutro, 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest znakiem zwycięstwa Chrystusa nad szatanem, śmiercią i grzechem. Z racji tego, że w Wielki Piątek były ograniczenia ilości osób w kościele związane z pandemią, zapraszamy jutro na Mszę św. o godz.18.00 do naszego kościoła. Po Mszy świętej nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Adoracj Krzyża.

LITURGIA KOŚCIOŁA

W Tym tygodniu w lirurgii Kościoła obchodzić będziemy:

We wtorek, 15 września wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W śwrodę, 16 września wspomnienie św. Kornelisza, papieża i Cypriana, biskupa.

W czwartek, 17 września święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

W piątek, 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

W sobotę, 19 września święto św. Józefa z Kupertynu.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20 września po Mszy Św. o godz. 10.30.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

W dniu 25 września 2020 podczas Mszy św. o godz. 18.00 z rąk ks. Bp. Adriana Galbasa młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

Spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w roku 2020/2021 odbędzie się w niedziele 27 września bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

SPOTKANIE KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

28 września 2008 roku ks. Michał Sopoćko, kierownik duchowy św. Faustyny Kowalskiej, został ogłoszony błogosławionym. Co roku, tego właśnie dnia, o godzinie 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest na ulicach miast całego świata i Polski.  Serdecznie zapraszamy po raz pierwszy do udziału we wspólnej modlitwie w intencji naszego miasta i parafii 28 września 2020 roku o godz. 15.00 przed Krzyżem naprzeciw sklepu Biedronka.

WSPÓLNOTY PARAFIALNE

We wtorek 15 września po wieczornej Mszy św. o. Proboszcz zaprasza na spotkanie odpowiedzialnych i liderów wszystkich grup i wspólnot parafialnych.

PRASA KATOLICKA

Przy wyjściu z kościoła można nabyć ciekawą prasę katolicką.

ZAPROSZENIE

W czwartek 17 września o g. 17:00 w Studzienicznej sprawowana będzie Msza Św. pod przewodnictwem
Ks. Bp. Jerzego Mazura w intencji dużych rodzin, połączona z jubileuszem 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Studzieniczańskiej.

PIELGRZYMKA

W sobotę 19 września spod pomnika św. Jana Pawła II o godz. 12.00 wyruszy pielgrzymka z Suwałk do Wigier. Organizatorzy zapewniają transport powrotny.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Dziękujemy naszym parafianom za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Osoby chętne do pomocy zapraszamy w najbliższą środę po wieczornej Eucharystii.

Przypominamy naszym parafianom i sympatykom że w trosce o bezpieczeństwo starajmy się dbać o zakrywanie twarzy i nosa w kościele.

 

 

 

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: