Ogłoszenia

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2023

 

RELIKWIE BŁOGOSŁAWIONYCH MĘCZENNKIKÓW

Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ojców franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżają nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie relikwie drugiego stopnia (czyli cząstki ich ubrań). Tam można również złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie w Peru i nabyć materiały związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.

 

KRĄG BIBLIJNY

We wtorek 19 września odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy chętnych, którzy pragną rozważać Słowo Boże i dzielić się nim z innymi.

 

I KOMUNIA ŚWIĘTA

W przyszła niedzielę 24 września po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej komunii św.

 

MISJE ŚWIĘTE

Od przyszłej niedzieli nasza parafia przeżywać będzie Renowacje Misji Świętych. Poprowadzi je ks. Rafał Jaroszewicz wraz ze wspólnotą misjonarzy świeckich Zanurzeni w Miłości. Spotkania misyjne od poniedziałku do soboty odbywać się będą od godz. 9.30 do 11.00 i od godz. 18.45 do godz. 20.15.

 

SPOTKANIE KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

28 września o godzinie 15.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest na ulicach miast całego świata.  Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w intencji naszego miasta i parafii 28 września 2023 roku o godz. 15.00 koło ronda Suwalskich Wolontariuszy naprzeciw sklepu Lidl.

 

WARSZTATY MUZYCZNE

W dniach 20 – 22 października odbędą się w naszej parafii Warsztaty Muzyczne, które poprowadzą: s. Karen Trafankowska z Londynu i Jakub Tomalak z Kalisza.

 

BIERZMOWANIE

W niedziele 1 października odbędzie się spotkanie dla młodzieży i ich rodziców, którzy w przyszłym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

 

PIELGRZYMKA W BIESZCZADY

W piątek 22 września po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w Bieszczady w dniach 5-8 października.

 

BUDŻET OBYWATELSKI

Zachęcamy do oddawania głosów na złożony przez naszą parafię projekt obywatelski “Festyn Franciszkański Rodzinny w Parafii pw. Bożego Ciała w Suwałkach”. Projekt zakłada m.in. organizację koncertu zespołu chrześcijańskiego, gry i zabawy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji podczas uroczystości Bożego Ciała – 30 maja 2024r.

 

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy w środę po wieczornej Eucharystii.

 

CYTAT PISMA ŚW. DLA CIEBIE NA DZIŚ

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – przekaz na żywo – (TUTAJ)

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – (TUTAJ)

Warto posłuchać: