Pielgrzymka do Ziemi Świętej – Samarii

Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej która jest organizowana w naszej parafii.

Program pielgrzymki:

SUWAŁKI – ZIEMIA ŚWIĘTA – SAMARIA (8 dni, samolot)

   24.04 – 01.05.2023

 

1 dzień: SUWAŁKIWARSZAWA – TEL AWIW 

Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Wylot do Tel Awiwu. Po przylocie na miejsce przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień: JEROZOLIMA – BETLEJEM 

Śniadanie. Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, kościele św. Katarzyny, Grocie Św. Hieronima i św. Heleny. Przejazd na Pole Pasterzy. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: Kościół Św. Anny, Konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

3 dzień: NAZARET – KANA – GÓRA TABOR 

Śniadanie. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Wizyta w Kanie Galilejskiej oraz dla małżeństw odnowienie przysięgi małżeńskiej. Wjazd na G. Tabor – Bazylika Przemienienia.  Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja i nocleg. 

4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – BANIAS (CEZAREA FILIPOWA)   

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Przejazd do Banias – pozostałości miasta z czasów Chrystusa z pogańskim sanktuarium boga Pana. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg. 

5 dzień: JEROZOLIMA – AIN KAREM 

Śniadanie. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Góra Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

6 dzień: SAMARIA – NABLUS – BETANIA 

Śniadanie. Przejazd przez Samarię. Zwiedzanie Sebastii. Postój przy Studni Jakubowej – miejsce spotkania Jezusa z Samarytanką. Wizyta w Betanii, gdzie znajdował się dom Marii, Marty i Łazarza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

7 dzień: JERYCHO – MORZE MARTWE – KASER EL JAHUD 

Śniadanie. Przejazd do Jerycha. Postój pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Kaser El Jahud – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg. 

8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA – SUWAŁKI 

Wykwaterowanie. Wyjazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE. 

CENA: 4690 PLN i 120 USA

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 3* lokalna kategoryzacja (pokoje 2-, 3-osobowe); 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.); podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu – 120 USD/os. (płatne kontrahentowi na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny włączając choroby przewlekłe i nowotworowe); dopłaty do pokoju jednoosobowego 1100 PLN (pokoje jednoosobowe są do potwierdzenia przez biuro); wydatków osobistych.

UWAGA: Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu.

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

pastedGraphic.png

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1

tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91

e-mailbiuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl , facebook.com/patrontravel