PIELGRZYMKA MEDJUGORIE – program

PIELGRZYMKA

MEDJUGORIE

34 MIĘDZYNARODOWY

FESTIWAL MŁODYCH

Z WYPOCZYNKIEM NAD ADRIATYKIEM

24.07 – 3.08.2023 /11 dni/

Koszt: 1000 Zł + 300 Euro

1 DZIEŃ 24.07:

Wyjazd z Suwałk o godz. 3:00. Możliwość Mszy Św. w Miejscu Piastowym.

Przejazd do Budapesztu. Wieczorem Rejs statkiem po Dunaju.  Wyjątkowe piękne widoki Budapesztu w świetle kolorowych lamp. Obiadokolacja i nocleg w Budapeszcie.

2 DZIEŃ 25.07:

Przejazd przez Chorwację na terytorium Bośni i Hercegowiny – gdzie znajduje się miejsce objawień Matki Bożej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Uczestnictwo we wspólnej Mszy Św. i modlitwach w kościele św. Jakuba. Nocleg.

3 – 6 DZIEŃ 26-29.07:

CODZIENNY UDZIAŁ W 34 MIEDZYNARODOWYM FESTIWALU MŁODYCH.

Festiwal Młodych odbędzie się w Medziugorju w terminie od 26 do 30 lipca 2023 r., a temat Mladifestu, a także wszystkich międzynarodowych rekolekcji w Medziugorju w przyszłym roku, zaczerpnięty jest z Ewangelii św. Mateusza: „Oto moja matka i moi bracia!” (Mt 12,49).

Całość programu Festiwalu Młodych przygotowana jest przez Ojców Franciszkanów pracujących w Sanktuarium Królowej Pokoju: obejmuje modlitwę poranną, wykłady i świadectwa , różaniec, Msza Św., Adoracja Najświętszego Sakramentu, Marsz Pokoju ulicami Medjugorie, cały dzień poświęcony Wspólnocie CENACOLO i tego dnia przewidziany jest spektakl w wykonaniu członków Cenacolo.

wejście  i modlitwy na GÓRZE OBJAWIEŃ – PODBRDO, w miarę możliwości spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą; ewentualnie  z zakonnikami  pracującymi w Sanktuarium  Królowej Pokoju. Spotkanie w zamku z Patrickiem i Nancy byłymi kanadyjskimi multimilionerami, którzy pod wpływem Matki Boskiej Medjugorskiej doznali nawrócenia.

Wyjazd na wypoczynek nad pełnymi uroku WODOSPADAMI KRAVICE znajdującymi się w pobliżu Medjugorie. Wyjazd do zabytkowego MOSTARU– miasta znajdującego się na liście UNESCO, jest to kraina meczetów, tureckich domów i mostów. Możliwość zakupienia ciekawych pamiątek.

W ramach rekreacji zapewniamy:

wypoczynek na basenach.

7 DZIEŃ 30.07:

Dnia 30.VII. – zakończenie Festiwalu Młodych uroczystą Mszą Świętą na Górze Kriżevac o godz. 5:00 rano.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości  NEUM– to  turystyczna miejscowość, jedyna należąca do Bośni i Hercegowiny położona bezpośrednio na Wybrzeżu Dalmatyńskim. Zakwaterowanie w hotelu blisko plaży. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

8  DZIEŃ 31.07:

Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA zwanego „Perłą Adriatyku” po trasie msza św. Zwiedzanie Starówki Dubrownika, wpisanej na światową listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luza z  prezentacyjnymi budowlami. Powrót do hotelu. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ 1.08:

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek plażowanie nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ 2.08:

Śniadanie. wyjazd w drogę powrotną do Polski. Msza Św. w VEPRIĆ  – Chorwackim LOURDES.  Obiadokolacja i nocleg w LUDBREGU.

11 DZIEŃ 3.08:

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa w LUDBREGU – miejsce Cudu Eucharystycznego. Msza Św. Powrót w godzinach wieczornych.

CODZIENNIE UCZESTNICZYMY WE MSZY ŚWIĘTEJ.

 

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy.

 

Świadczenia:

  • transport autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek, wideo
  • 2 noclegi tranzytowe, 5 noclegów w Medjugorie 3 noclegi w Neum
  • codziennie śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie obejmujący KL i NNW
  • obsługa pilota i opieka duszpasterza

 

W cenie nie są zawarte:

  • wyjazd do Mostaru na Baseny i Wodospady – 20 Euro
  • rejs statkiem po Dunaju – 10 Euro

Zabieramy ze sobą m.in.: ważny dowód osobisty lub paszport, telefon ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. na język polski, lekarstwa – które przyjmujemy, wygodne obuwie, nakrycia głowy, stroje kąpielowe

 

Po zapisaniu się na listę należy wpłacić zaliczkę min. 200 zł/os.

Pełną kwotę w złotówkach należy dokonać 2 miesiące przed wyjazdem.

Opłaty w Euro dokonujemy w autokarze dla pilota grupy  lub na konto Biura

 

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z każdej miejscowości w kraju.

Przyjmujemy zamówienia na wyjazdy grupowe i organizowane przez parafie.

Informacje i zapisy: W Zakrystii i Kancelarii Parafialnej

                                      SERDECZNIE ZAPRASZAMY