Pożegnanie o. Janusza 23.08.2020

Ojcze Januszu! Kapłanie, Gwardianie!

Jakże niedawno Ojciec łagodnie obejmował służbę w suwalskiej parafii, mając świadomość jakże ludzkiego przyzwyczajenia do “zawszyzmu”. Trudno jest być sobą, gdy “u nas od zawsze…”. Po czterech latach doświadczamy tego ponownie. Mamy nadzieję, że już zawsze będziemy mogli uczestniczyć w tygodniu w Eucharystii o 17.00 lub 18.00, a w piątki nawet o 15.00. Wierzymy, że  podczas liturgii Wigilii Paschalnej już zawsze będziemy świadkami sakramenty chrztu św., a każda Liturgia będzie sprawowana z przejmującym namaszczeniem i autentycznym zapatrzeniem w Jezusa Eucharystycznego. Nasza świątynia będzie czysta i skromna, a święta i uroczystości będą wzbogacone o obraz przy głównym ołtarzu. W Wigilię Bożego Narodzenia przed ołtarzem będzie nam błogosławił maleńki Jezus prosto z Ziemi Świętej, zaś z ołtarza głównego ukoi nas spojrzenie kochającego Pana.

Pragniemy nadal uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanych pielgrzymkach, być ewangelizowanymi przez produkcje filmowe i nawet w sali kinowej tworzyć wspólnotę parafialną. Dziękujemy za konfesjonał w kaplicy, zapewniający intymność sakramentu pokuty i pojednania, za usłyszaną naukę, prawdę, pokrzepienie…

Sam Bóg przemawiał do nas podczas Ojca posługi w parafialnych wspólnotach, w czasie wizyty duszpasterskiej, gdy byliśmy zachęcani do modlitwy na kolanach, picia wody ze Źródła, a nie z konewki. Tak jak Ojciec oddajemy życie Maryi, ufając jej bez granic. Ojciec pokazał, że Eucharystia jest naszym uzdrowieniem, dlatego wierzymy, że już zawsze nasza świątyni będzie otwarta i nie zamknie jej żadna pandemia.

Do zobaczenia na Bożym szlaku!

                                                                                                    Wdzięczni Parafianie