Szachowe Mistrzostwa Polski Ministrantów

W dniach 24 – 25 listopada 2018 w Starachowicach odbyły X Szachowe Mistrzostwa Polski Ministrantów.  Organizatorem mistrzostw była parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Katolicki Klub Szachowy Gambit oraz Rada Rycerzy Kolumba w Starachowicach. W tym roku wystartowało 134 uczestników z 49 parafii i 19 diecezji. Dodatkowo też 18 seniorów. Udział w zawodach wzięli ministranci m. in. z Warszawy, Krakowa, Suwałk, Lublina.

Szczególną radością jest wywalczona wysoka pozycja suwalskich szachistów. Pierwszym miejscem i złotymi medalami w szachach szybkich i błyskawicznych w konkursie „A” może szczycić się Michał Wierzbicki. W tej samej kategorii wiekowej trzecie miejsce w szachach błyskawicznych i brązowy medal wywalczył Błażej Pieczulis. W konkursie „B” czyli kategorii niższego wieku nasi ministranci również tryumfowali: I miejsce w szachach szybkich zdobył Jakub Pojawa oraz pierwsze miejsce w szachach błyskawicznych i trzecie w szachach szybkich zdobył Hubert Pieczulis. Naszym ministrantom serdecznie gratulujemy.

Na rozdaniu nagród po Mszy Świętej o godz. 12:30 obecna była również wojewoda świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek.