Zjazd ministrantów z franciszkańskich parafii Prowincji Warszawskiej 2019

W dniach 14 – 16 czerwca 2019 r. odbył się Doroczny Zjazd ministrantów z franciszkańskich parafii Prowincji Warszawskiej Ojców Franciszkanów Konwentualnych.
Do Niepokalanowa wraz ze swoim opiekunem o. Aleksandrem udali się ministranci z naszej Parafii. W Niepokalanowie byli także ministranci z innych parafii franciszkańskich: z Łodzi (z parafii pw. Św. Maksymiliana i z parafii pw. Matki Bożej Anielskiej), z Radziejowa i z Siedlec. Za zjazd odpowiedzialny był o. Sylwester Gąglewski – asystent prowincjalny ds. powołań.
Pierwszego dnia wszyscy ministranci uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym podczas którego zapoznawali się z rówieśnikami. Wieczorna Eucharystia z homilią o. Sylwestra skoncentrowała uwagę uczestników na umiejętność słuchania i słyszenia Boga. Po Mszy św. wspólnie oglądaliśmy film.
Drugi dzień rozpoczęliśmy wspólnym pacierzem porannym i Mszą św. – podczas homilii o. Sylwester zaprosił do bacznego obserwowania tego co się tego dnia będzie działo, aby móc wieczorem przy ognisku podzielić się tym co najbardziej nam się podobało. Tego dnia o 9:00 rozpoczęły się rozgrywki w piłkę nożną, następnie ministranci zwiedzili gród Niepokalanej, zapoznali się z historią życia i ideą działań apostolskich św. Maksymiliana, wzięli udział w koncercie religijno-patriotycznym na placu przy Bazylice. Mieli też bardzo ciekawe spotkanie ze specjalnie zaproszonym na tą okoliczność gościem – iluzjonistą. Wieczorem integracyjne ognisko, podczas którego dzielili się wrażeniami z całego dnia.
W Niedzielę podczas Mszy św., która kończyła spotkanie, o. Tomasz Szok – wikariusz parafii niepokalanowskiej, przypomniał: “wszystko w życiu należy czynić w imię miłości Trójcy Świętej”. Po Eucharystii wszyscy ministranci spotkali się na lodach. Wspólnym obiadem zakończyliśmy tegoroczny zjazd ministrantów i ruszyliśmy w powrotną drogę do Suwałk, do domu.

Warto zerknąć: BARKA